F1. Kubica: Musimy pracować nad dociskiem

- Niestety, na dzień dzisiejszy nie mamy żadnego rozwiązania tego problemu. Fakt, że na każdym torze musimy ustawiać maksymalny docisk, trochę nas ogranicza jeśli chodzi o możliwości zbalansowania bolidu - mówi Robert Kubica o docisku, czyli największym problemie technologicznym Renault.
W piątek zaczynają się zmagania w GP Hiszpanii. Na początku na kierowców czekają treningi: o godzinie 10 i 14. Dużo uwagi zespół Renault poświęcić musi dociskowi, który jest jak na razie największą technologiczną bolączką francuskiego teamu. Robert Kubica, cytowany przez portal f1.pl, przyznaje jednak, że to nie w Hiszpanii różnica między bolidami wynikająca z powyższego problemu będzie największa.

- Problem jest tym większy, im wolniejszy jest tor. Trudne może więc być Monako, Węgry, Singapur.

Ale niedobory w tej kwestii istnieją. - Jak dotąd wszędzie jeździliśmy na maksymalnym dostępnym dla nas docisku, także ogólnie jest to strefa, nad którą musimy dużo popracować - przyznał Kubica.

- Niestety, na dzień dzisiejszy nie mamy żadnego rozwiązania tego problemu. Fakt, że na każdym torze musimy ustawiać maksymalny docisk, trochę nas ogranicza jeśli chodzi o możliwości zbalansowania bolidu. Walczymy z tym, co mamy - kończy Polak.

Relacja z treningów przed GP Hiszpanii na żywo w Sport.pl o godzinie 10 oraz 14.

Nie widziałem takiego kierowcy, jak Kubica - inżynier Renault