F1. Drugi dzień testów. Kubica się rozpędza

Robert Kubica w drugim dniu przedsezonowych testów jeździł Renault po torze Ricardo Tormo pod Walencją. Ostatecznie Polak zajął czwarte miejsce z czasem 1:12.426. Najszybszy był Felipe Massa z czasem 1:11.722. Bolid Polaka miał awarię tuż przed końcem i zatrzymał się na torze, przez co sesja zakończyła się wcześniej niż planowano.
Pierwszego dnia przedsezonowych testów na torze Ricardo Tormo Kubica Kubica miał najgorszy czas z całej stawki. - Wyniki trzeba osiągać wtedy, kiedy one się liczą, a pierwszy wyścig odbędzie się za półtora miesiąca w Bahrajnie - mówił w poniedziałek Kubica.

We wtorek Polak przejechał aż 119 okrążeń i głównie koncentrował się symulacji wyścigu. Między 16 a 17, podczas zwyczajowej w trakcie testów "happy hour", kiedy kierowcy wyjeżdżają na tor lżejszymi samochodami, Kubica wykręcił 1.12,426 minuty - czas o 2,5 sekundy lepszy od poniedziałkowego. Szybsi byli Felipe Massa (Ferrari), Kamui Kobayashi (BMW Sauber) i Lewis Hamilton (McLaren).

Sesja zakończyła się cztery minuty przed czasem po wywieszeniu czerwonej flagi ze względu na Kubicę. Samochód Polaka nieoczekiwanie zatrzymał się na prostej tuż przed garażem Renault.

Robert Kubica testował nowy bolid Renault


W środę Polaka w Renault zastąpi debiutant z Rosji Witalij Pietrow. Kolejne testy odbędą się w dniach 10-13 lutego na torze w Jerez.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

17:10 Tuż przed końcem sesji została ona przerwana, gdyż bolid Kubicy zatrzymał się na linii startu. Pojawiła się czerwona flaga i sesja nie została już wznowiona. Ostateczne wyniki:
1. Massa (1.11.722)
2. Kobayashi (1.12.056)
3. Hamilton (1.12.256)
4. Kubica (1:12.426)
5. Rosberg (1.12.899)
6. Barrichello (1.13.377)
7. Buemi (1.14.862)


16:45 Kubica po przejechaniu 86. okrążeń zjechał do boksu. Po chwili powrócił na tor i przesunął się na czwarte miejsce, gdyż z toru zjechali Massa i Buemi. Po chwili Polak poprawił swój czas na 1:12.426, przejechał już 112 okrążeń

16:05 Na godzinę przez końcem sesji Massa wciąż jest najszybszy. Aktualne wyniki:
1. Massa (1.11.722)2. Kobayashi (1.12.056)
3. Hamilton (1.12.256)
4. Rosberg (1.12.899)
5. Barrichello (1.13.377)
6. Kubica (1.13.659)
7. Buemi (1.14.862)


15:20 Felipe Massa informuje przez radio, że doznania z prowadzenia nowego bolidu Ferrari są fantastyczne.

15:06 Pojawiły się najnowsze wyniki z godziny 15:00. Pozycja Kubicy bez zmian:
1. Massa (1.11.772)
2. Kobayashi (1.12.056)
3. Hamilton (1.12.256)
4. Rosberg (1.12.899)
5. Barrichello (1.13.377)
6. Kubica (1.13.659)
7. Buemi (1.14.862)


14:50 Zespół Ferrari przygotowuje padok do przyjazdu Fernando Alonso. Pojawiły się liczne barierki, które mają powstrzymać fanów przed wtargnięciem do środka. Wczorajszą sesję obserwowało na żywo 7200 kibiców.

14:00 Największym wydarzeniem ostatniej godziny było pojawienie się na torze Jensona Buttona. Mistrz świata jutro po raz pierwszy w tym roku zasiądzie za kierownicą McLarena.

Aktualne czasy kierowców:

1. Massa (1.11,722)
2. Kobayashi (1.12,056)
3. Hamilton (1.12,368)
4. Rosberg (1.12,899)
5. Barrichello (1.13,377)
6. Kubica (1.13,659)
7. Buemi (1.14,862)

13:00 Szybszy od Roberta Kubicy okazał się też Barrichello. Polak po trzech godzinach testów ma przedostatni czas.

1. Massa (1.11,722)
2. Kobayashi (1.12,056)
3. Hamilton (1.12,508)
4. Rosberg (1.12,899)
5. Barrichello (1.13,377)
6. Kubica (1.13,659)
7. Buemi (1.14,862)

12:00 Robert Kubica jest po 29 okrążeniach. Najwięcej jeździł Buemi (41 kółek). Najlepszy na torze Massa ma za sobą 34 okrążenia.

Aktualne czasy kierowców:

1. Massa (1.11,722)
2. Kobayashi (1.12,056)
3. Hamilton (1.12,614)
4. Rosberg (1.12,899)
5. Kubica (1.13,659)
6. Buemi (1.14,862)
7. Barrichello (1.14,862)

11:33 Polak znacząco poprawia swój wynik (1.13,659), ale czasy śrubują też inni. Kubica wciąż gorszy od Hamiltona i Rosberga o prawie sekundę.

11:10 Robert Kubica włożył dzisiaj zupełnie czarny kask. Na podobny pomysł wpadł Felipe Massa. Szkoda, że wyniki obu panów nie są równie do siebie zbliżone...

11:00 Minęła pierwsza godzina drugiego dnia testów. Kubica w tym momencie z piątym czasem.

Wyniki po 1 godzinie testów
1. Massa (1.11,722)
2. Hamilton (1.13,161)
3. Kobayashi (1.13,486)
4. Rosberg (1.14,036)
5. Kubica (1.14,714)
6. Buemi (1.14,928)
7. Barrichello (1.15,493)

10:45 Massa jeszcze minimalnie poprawia swój rezultat. Polak ma aktualnie czwarty czas.

Po 45 minutach dzisiejszych testów sytuacja wygląda następująco:
1. Massa (1.12,227)
2. Hamilton (1.13,161)
3. Rosberg (1.14,036)
4. Kubica (1.14,714)
5. Buemi (1.15,308)
6. Barrichello (1.16,059)

10:33 Polak poprawia swój wczorajszy rezultat. 1.14,714 to jednak słabo w porównaniu z dzisiejszym wynikiem Felipe Massy, który z wynikiem o prawie dwie dziesiąte sekundy lepszym niż poniedziałkowy (1.12,393), wysoko stawia poprzeczkę innym

10:25 Pierwszy pomiar Roberta Kubicy - 1:15.642 (Polak jest po czterech okrążeniach)

10:00 Warunki na torze w Walencji trochę gorsze od wczorajszych. Temperatura spadła dziś o ponad 10 kresek i aktualnie wynosi około 3 stopnie. Dzisiejsze testy potrwają od 10 do 17.

Kubica nie przejmuje się wynikami poniedziałkowych testów

- Dlaczego miałbym się martwić? Wiele razy zdarzało się na treningach i testach, że miałem najgorszy czas. Wyniki trzeba osiągać wtedy, kiedy one się liczą - powiedział Kubica dodając, że pierwszy wyścig odbędzie się za półtora miesiąca w Bahrajnie.

Kolejne jazdy treningowe odbędzie we wtorek, w środę Renault testować będzie Witalij Pietrow.

Poniedziałkowe czasy:







kierowcazespółczasokrążenia
1. F. MassaFerrari1.12,574102
2. P. de la RosaBMW Sauber1.12,78474
3. M. SchumacherMercedes1.12,94740
4. N. RosbergMercedes1.13,54339
5. G. PaffettMcLaren1.13,84686
6. R. BarrichelloWilliams1.14,44975
7. S. BuemiToro Rosso1.14,76218
8. R. KubicaRenault1.15,00069
Relacja z pierwszego dnia testów Roberta Kubicy »