Robert Kubica: Niejasny obraz

Robert Kubica zajął 12. i 14. miejsce podczas piątkowych treningów przed niedzielnym wyścigiem o GP Brazylii. - Przez zmienną pogodę, ciężko było uzyskać miarodajne wyniki - powiedział polski kierowca. W sobotę od godz. 19 kwalifikacje. Relacja na żywo w Sport.pl
Więcej o Formule 1 na F1.pl »

24-letni Polak koncentrował się na przygotowaniach do niedzielnego wyścigu. Kapryśna pogoda utrudniła jednak oszacowanie, jakie miejsce w szeregu zajmuje stajnia z Hinwil. - Sprawdzaliśmy dzisiaj różne konfiguracje aerodynamiczne, jeżdżąc z różną siłą docisku. Wykonaliśmy także kilka dłuższych przejazdów pod kątem wyścigu - powiedział Kubica, który podczas piątkowych treningów zajął odpowiednio 14. i 12. pozycję. - Ciężko było jednak uzyskać miarodajne wyniki, ponieważ kilkakrotnie mżyło i warunki podczas obydwu sesji często się zmieniały - mówił Polak.

Pit Stop: Kubica w Renault, więc BMW lepiej traktuje Heidfelda?
Willy Rampf podkreślał, że aura utrudniała przygotowania do reszty weekendu w Brazylii. - Ze względu na warunki atmosferyczne, to był mieszany piątek dla wszystkich ekip - oznajmił główny inżynier BMW Sauber. - Raz za razem padał lekki deszczyk, utrudniając prace nad ustawieniami samochodu. Koncentrowaliśmy się na przygotowaniach do wyścigu, jeździliśmy również z różnymi konfiguracjami aerodynamicznymi. W sobotę skoncentrujemy się na kwalifikacjach. Nadal mamy jednak wiele do zrobienia - powiedział Rampf.

Kubica 12. na drugim treningu- czytaj tutaj »