Planet F1: Kubica jest rozchwytywany, bo nie ma już dobrych kierowców

Serwis planet-f1.com nie oszczędza Roberta Kubicy. O polskim kierowcy można przeczytać, że nie zasługuje na duży kontrakt, nie ma szans na stanie się gwiazdą i korzysta z tego, że w Formule 1 brak w tej chwili talentów.
- Wyznacznikiem spadku jakości kierowców na tegorocznym rynku transferowym jest popularność Kubicy. Może i jest utalentowany, ale Polak nie zasługuje na wielkie pieniądze, jakie oferują za jego usługi Renault i Toyota - pisze Planet F1.

- Od czasu zwycięstwa w Kanadzie osiemnaście miesięcy temu, Kubica popadł w marazm, a jego postawa bywa, od czasu do czasu, dyskusyjna. Brak mu uroku gwiazdy, który mają Hamilton czy Alonso. Nie wykazał też umiejętności przywódczych. W ostatni weekend pokonany przez kolegę z drużyny, wlecze się za Nickiem Heidfeldem, z pewnością nie najmocniejszym wewnętrznym przeciwnikiem w F1, dziewięć do piętnastu - punktuje portal.

- Przesadą byłoby określanie popularności Kubicy jako niezrozumiałej, on po prostu czerpie korzyści z braku talentów najwyższej wody w tym sporcie. Jest to jednak warte uwagi, bo pokazuje, jak przeciętni są obecnie kierowcy w F1.

Kubica w Renault?! Czy to dobrze, że odmówił Toyocie?