F1: Zaczęło się... Robert Kubica otworzył negocjacje z Brawn GP

Transferowa karuzela F1 zaczęła się kręcić! Według eksperta BBC Andrew Bensona, podczas minionego weekendu wyścigowego w Valencii Robert Kubica rozpoczął negocjacje z Rossem Brawnem. Temat? Miejsce w bolidzie najlepszego w tym roku zespołu.
Brawn znowu wygrywa  »

Komentator BBC podkreśla, że od momentu ogłoszenia przez BMW odejścia z Formuły 1, Kubica jest łakomym kąskiem dla wielu zespołów, ale najczęściej wiąże się go z ekipą Williamsa i Renault. Polak rozpoczął jednak w weekend rozmowy z Brawn GP.

Brawn stoi przed trudnym wyborem - Raikkonen czy Kubica? Wszystko wskazuje na to, że Fin będzie kierowcą "do wzięcia" po zakończeniu obecnego sezonu, bo w Ferrari ma go zastąpić Fernando Alonso. W paddocku F1 mówi się, że przejście Hiszpana do włoskiej stajni jest już praktycznie przesądzone, Ferrari chce tylko decyzję ogłosić w późniejszym okresie. Polak jest dla brytyjskiej ekipy bardziej perspektywicznym kierowcą od Raikkonena, ale zależy mu tylko na rocznym kontrakcie. Brawna podobno interesuje tylko podpisanie umowy na dwa lata.

Drugim utrudnieniem podczas rozmów jest pozycja, jaką ma w zespole Jenson Button. To potencjalny mistrz świata w tym sezonie, zaufany zawodnik szefa i lokomotywa marketingowa Brawn GP. Kubicy ciężko będzie wyjść z cienia i walczyć o miano kierowcy numer jeden.

Brawn GP prowadzi w tym sezonie w klasyfikacji konstruktorów, w tabeli kierowców zajmuje dwa pierwsze miejsca. Ostatnie Grand Prix Europy na torze w Valencii wygrał drugi kierowca zespołu Rubens Barrichello.

GP Europy: Kubica znów z punktem. Inżynierowie BMW wreszcie się postarali
Kubica: Punkt na wagę podium - czytaj tutaj >