Kubica z Alonso w Ferrari - zestaw marzeń włoskiego kibica

Zdaniem czytelników ?La Gazzetta dello Sport? za kierownicą Ferrari powinni zasiadać Robert Kubica i Fernando Alonso, a nie Kimi Raikkonen i Felipe Massa.
Najsłabszy start sezonu przez zespół Ferrari od 17 lat nie napawa fanów włoskiej stajni optymizmem. Oprócz awarii sprzętu, prasa coraz częściej krytykuje kierowców Felipe Massę oraz Kimiego Raikkonena.

Wierni fani Ferrari wierzą, że bolidy włoskiej stajni powinni prowadzić tylko wielcy kierowcy o ponadprzeciętnych umiejętnościach. Ich zdaniem ani Massa ani Raikkonen do tego obrazka nie pasują.

Strona internetowa "La Gazzetta dello Sport" przeprowadziła sondaż, w którym zapytała, kogo najchętniej widzieliby za kierownicą czerwonego bolidu.

W ankiecie wzięło udział niemal 30 tysięcy osób, ponad 40% z nich wskazało na kierowcę zespołu Renault - Fernando Alonso. Jedna czwarta uważa natomiast, że w teamie Ferrari powinien jeździć Robert Kubica.

Dopiero trzeci na tej liście jest obecny kierowca Ferrari - Felipe Massa (17 procent głosów), który o osiem procent wyprzedza Kimiego Raikkonena. Mistrz świata - Lewis Hamilton znalazł się na piątym miejscu (8 procent).
Dlaczego Kubicy ciężko będzie w tym sezonie o podium i czy nowy bolid coś zmieni


Robert Kubica: KERS robi różnicę - czytaj tutaj »