Robert Kubica: Cieszę się, że wracam do wyścigów

- Gdy do mnie zadzwonili, postanowiłem, że im pomogę. To będzie moje pierwsze doświadczenie z autem klasy GT3, cieszę się na to wyzwanie - powiedział Robert Kubica. W trzeci weekend marca Polak wystartuje w 12-godzinnym wyścigu we włoskim Mugello.
- To przyjemne uczucie móc wrócić na tor po tak długiej przerwie. Moim ostatnim wyścigiem było Grand Prix Abu Dhabi w 2010 roku w Formule 1. Po trzech latach w rajdach, cieszę się, że wracam do ścigania - powiedział Kubica.

Polaka do startów w wyścigach zaprosił jego rajdowy kolega - Martin Prokop. Dla Czecha będzie to debiut wyścigowy, dla Polaka, który ma w CV 20 lat w startach torach wyścigowych, prawdziwy powrót na tor po raz pierwszy po fatalnym wypadku z lutego 2011 roku, po którym musiał przerwać karierę w F1.

- Gdy do mnie zadzwonili, postanowiłem, że im pomogę. Martin to mój kolega z WRC, znam jego zespół bardzo dobrze. To będzie moje pierwsze doświadczenie z autem klasy GT3, cieszę się na to wyzwanie. Na razie to jednorazowy występ, w którym pomogę Martinowi i jego zespołowi - dodaje Kubica.

- Cieszę się, że będę miał w zespole kogoś takiego jak Robert. Jego doświadczenie pomoże mi w nauce odpowiedniej linii wyścigowej, taktyce czy w ustawieniach auta - powiedział Prokop.

Mimo że Prokop debiutuje za kierownicą wyścigówki, a Kubica miał długą przerwę, to cele są ambitne, choć konkretów brak. - Choć to nasz pierwszy start, to jestem pewny, że stać nas na dobry rezultat. Stawka jest bardzo mocna, wystartuje wielu dobrych kierowców. Na pewno będzie ciężko, ale damy z siebie wszystko - powiedział Polak.

Wyścig, który w dniach 18-19 marca odbędzie się w Mugello, to część cyklu 24h series, na które składa się siedem wyścigów 12- lub 24-godzinnych. W stawce jest ponad 70 zespołów. Polak z Czechem pojadą Mercedesem SLS GT3.

Jak dobrze znasz Roberta Kubicę? [QUIZ]


Czy Robert Kubica zostałby mistrzem świata Formuły 1?