Rajd Szwecji na pewno bez Roberta Kubicy

?Z przykrością muszę potwierdzić, że w tym sezonie nie przystąpimy do Rajdu Szwecji? - uciął wszelkie spekulacje Robert Kubica.
Start polskiej załogi Robert Kubica - Maciej Szczepaniak od początku był wątpliwy, ale organizatorzy Rajdu Szwecji wpisali Kubicę i Szczepaniaka na listę zgłoszeń i cierpliwie czekali na to, czy Polacy zdecydują się na start.

"Z przykrością muszę potwierdzić, że w tym sezonie nie przystąpimy do Rajdu Szwecji" - napisał na Facebooku Kubica ucinając wszelkie spekulacje.

Kubica w Rajdzie Szwecji jechał do tej pory dwukrotnie. W 2014 roku zajął 24. miejsce, wcześniej wypadając z trasy. Rok później był 19., a szanse na wyższą lokatę odebrała mu awaria Ford Fiesty WRC.

Mimo rezygnacji Kubicy w Szwecji nie zabraknie polskich kierowców. Choć nie będzie żadnej innej załogi jadącej samochodem WRC, to start planuje Hubert Ptaszek Skodą Fabią R5 oraz Michał Sołowow i Jarosław Kołtun - obaj Ford Fiesta R5 (WRC2).

Rajd Szwecji odbędzie się w dniach 12 - 14 lutego. W zeszłym roku triumfował mistrz świata Sebastien Ogier (VW Polo R WRC)

Jak dobrze znasz Roberta Kubicę? [QUIZ]