Rajd Meksyku. Kubica na mecie, zwycięstwo Ogiera

:
-
Po przygodach podczas dwóch pierwszych dni zmagań Robert Kubica i Maciej Szczepaniak zajęli w Rajdzie Meksyku 18. miejsce. Wygrał lider mistrzostw świata Sebastien Ogier (Volkswagen Polo WRC) przed Madsem Ostbergiem (Citroen DS3 WRC) i Andreasem Mikkelsenem (Volkswagen Polo WRC)
Po dwóch pełnych emocji dni w Rajdzie Meksyku w niedzielę Kubica jechał spokojnie. Podczas najdłuższego w rajdzie 55-kilometrowego odcinka Guanajuatito nie ryzykował, zbierał cenne doświadczenie i ostatecznie zakończył próbę na 11. miejscu. Na kolejnej, krótszej (ponad 6 kilometrów) próbie poprawił się, zajął siódme miejsce.

Jeszcze przed rozpoczęciem kończącego rajd Power Stage'u Kubica zapowiedział, że nie będzie walczył o dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Po tym jak ze zmaganiami pożegnał się jadący przed nim Bertelli, Polak zaczynał odcinki jako drugi kierowca, za Tanakiem. W takich warunkach, czyszcząc trasę, ciężko było o dobre wyniki. Ostatecznie polska załoga wykręciła 12. czas.

Głównym pozytywem Rajdu Meksyku jest kolejny wygrany odcinek specjalny (w sobotę Polak wygrał Superoes Leon). Kubica jest jednym z trzech kierowców (obok Ogiera i Meeke'a), którzy wygrywali odcinki specjalne w każdym tegorocznym starcie.

W Meksyku zwyciężył Sebastien Ogier, dla którego jest to trzeci triumf w tym roku. Francuz pierwszego dnia walczył z Thierry'm Neuville'em, drugiego z Jari-Mattim Latvalą, ale obaj popełnili błędy i wypadli z trasy. W niedzielę kierowca Volkswagena spokojnie dowiózł przewagę do mety. Drugie miejsce zajął Mads Ostberg (Citroen DS3), trzecie Anders Mikkelsen (Volkswagen Polo WRC).

Teraz kierowców czeka sześciotygodniowa przerwa. Kubica czekał na nią od dawna - to czas na poprawienie wadliwych elementów w samochodzie i lepsze przygotowanie ekipy. Rajd Argentyny rozpocznie się 23 kwietnia.

Zdjęcie OMP Racing Kalesony OMP CLASSIC S czarne (homologacja FIA) IAA/746P/CN Zdjęcie OMP Racing Rękawice SPEED 2 (FIA) IB/751/N Zdjęcie Opona Maxsport Hakka
OMP Racing Kalesony OMP CLA... OMP Racing Rękawice SPEED 2... Opona Maxsport Hakka
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info