Rajdy samochodowe. Szef Citroena o Kubicy: Imponujące wyczucie i postęp

PRZEGLĄD PRASY. Szef Citroen Racing Yves Matton chwali Roberta Kubicę, któremu nie udało się ukończyć swojego pierwszego rajdu WRC - w Wielkiej Brytanii. Mimo to Francuz przyznaje, że Polak jest wśród kandydatów na kierowcę fabrycznego w kolejnym sezonie. - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?. Matton zachwyca się m.in. wyczuciem działania samochodu i opon oraz postępem w czytaniu drogi przez Kubicę.
Polak zakończył swoją przygodę w Walii już w sobotę, gdy po raz drugi dachował na trasie rajdu. Mimo to Matton zaznacza, że jeden nieudany rajd nie zmienia planów francuskiego teamu wobec Kubicy. Francuz tłumaczy, że te kilka odcinków, które Polak przejechał w Wielkiej Brytanii, wystarczą by być pewnym, że potrafi on robić ciekawe rzeczy za kierownicą auta WRC.

Matton zapewnia, że Kubica wciąż jest w gronie kandydatów do tego, by jeździć Citroenem w przyszłym sezonie, i dodaje, że jest zachwycony postępami polskiego kierowcy. Nie spodziewał się, że szczególnie na szutrach Kubica może być aż tak szybki.

- Jego zdolność wyczucia, jak działa samochód i opony, oraz postęp w czytaniu drogi są imponujące. Biorąc pod uwagę, że przejechał mniej niż dziesięć rajdów szutrowych w życiu, jestem pod wielkim wrażeniem - zaznaczył Belg cytowany przez "PS".Czy Robert Kubica powinien startować w przyszłorocznej serii WRC, jeśli otrzyma taką propozycję?