Robert Kubica: Dałem kilka rad Latvali. Może teraz on pomoże mnie?

Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) już testuje przed rozpoczynającym się w czwartek Rajdem Finlandii, najszybszą szutrową rundę WRC. Dla Polaka będzie to pierwszy w życiu start na trasach w okolicach Jyvaskyli. - To będzie trudne wyzwanie, ale też ciekawe wyzwanie. Te drogi są niesamowite, zwłaszcza gdy przejeżdża się po nich pierwszy raz - powiedział. Relacje na żywo z Rajdu Finlandii w Sport.pl
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Kubica z pilotem Maćkiem Baranem wystartują w kategorii WRC2. Polska załoga wygrała dwie ostatnie rundy w tej klasie, a na Sardynii zdobyła pierwsze punkty do klasyfikacji WRC. W Finlandii trudno będzie powtórzyć ten wynik. To najszybszy szutrowy rajd w kalendarzu mistrzostw świata. - To będzie trudne wyzwanie, ale też ciekawe wyzwanie. - Te drogi są niesamowite, zwłaszcza gdy przejeżdża się po nich pierwszy raz - powiedział Kubica w wywiadzie dla serwisu maxrally.com. - Na szczęście jest dużo materiałów na YouTube, są też nagrania od innych kierowców z poprzednich lat. Dzięki nim dowiem się, jak wyglądają odcinki specjalne, i będę w stanie sporządzić dobry opis.

Kubica przyznał też, że liczy na wskazówki od innych zawodników. - Może Jari-Matti Latvala da mi jakieś rady, choć jedzie innym autem (Volkswagen Polo R WRC - red.). W poprzednim roku dawałem mu rady, gdy testowałem z M-Sportem na asfalcie, może teraz on odpłaci mi za przysługę - żartował Polak.