Rajd Włoch. Kubica prowadzi w WRC2 po pierwszym dniu

Robert Kubica znakomicie spisał się w pierwszym dniu Rajdu Włoch i prowadzi wśród kierowców jadących w klasie WRC2. Drugi z Polaków, Michał Kościuszko jadący samochodem WRC zajmuje ósme miejsce w swojej klasie.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Kubica już od pierwszego odcinka specjalnego dominował wśród kierowców WRC2. Polak wygrał dwa z trzech pierwszych przejazdów i z przewagą 50 sekund przewodził w stawce.

Po przerwie dla konstruktorów na poprawienie tego, co zawodziło w poszczególnych samochodach, Kubica wrócił na trasę w jeszcze lepszej formie. Zdecydowanie wygrał kolejne trzy odcinki i podwyższył prowadzenie do niemal dwóch minut. W klasyfikacji generalnej zajmował 11. miejsce.

Dzień zakończył się dwoma wieczornymi OS-ami, przed którymi Kubica przyznawał, że będzie się ciężko jechało przez wzgląd na niską widoczność i zapadający zmrok. - Drugi przejazd będzie po ciemku, więc będzie bardzo trudny, ale wszystkie są ciężkie. Trzeba uważać. Ten wieczorny OS jest bardzo zdradliwy - mówił Kubica.

Po kolejnej przerwie Polakowi poszło już nieco słabiej. Na siódmym odcinku zajął dopiero ósme miejsce, tracąc ponad minutę do Włocha Bertelliego, ale nie miało to większego wpływu na kwalifikację generalną.

W ósmym, ostatnim piątkowym odcinku wszystko wróciło już jednak do normy, Kubica okazał się najszybszy i na koniec rywalizacji mógł się pochwalić minutą i jedenastoma sekundami prowadzenia w klasie WRC2. W klasyfikacji generalnej Polak zajmował dziesiąte miejsce.

Nieźle spisał się też Michał Kościuszko jadący w klasie WRC. Po pierwszym dniu zajmuje on ósme miejsce i do prowadzącego Sebastiena Ogiera traci niecałe siedem minut.

Początek drugiego dnia Rajdu Włoch w sobotę o 8:06. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w naszej aplikacji Sport.pl LIVE.