Skoki narciarskie. Adam Małysz: Morgensternowi zepsuł się zamek

Adam Małysz był bardzo szczęśliwy po sobotnim konkursie w Engelbergu. Nasz najlepszy skoczek pokazał, że nadal stać go na rywalizację z dziesięć lat młodszymi kolegami i zajął drugą lokatę, tuż za Thomasem Morgensternem. Małysz wyjaśnił też, dlaczego w finałowej serii Morgenstern skakał po nim. - "Morgiemu" zepsuł się zamek. Powiedziałem mu więc, że pojadę przed nim - mówi Polak.
:
-
Tak Małysz skakał po drugie miejsce

- W końcu udało się wskoczyć na to podium. Wczoraj odbyłem potężny trening po zawodach - odbicia i imitacje, później jeszcze graliśmy w siatkówkę, a rano znów trenowałem imitację. To na pewno poskutkowało. Te moje dwa skoki wreszcie były takie, aby można było walczyć o czołowe lokaty. Nadal spóźniałem dziś trochę wyjście z progu, ale za to odbicie zaczyna coraz lepiej funkcjonować. Po pierwszym skoku wiedziałem, że go trochę spóźniłem, że mógł być jeszcze lepszy, co mnie dodatkowo uspokajało. Chociaż stres oczywiście jakiś był, szczególnie tam na górze - mówił po zawodach szczęśliwy Adam Małysz. Wytłumaczył też, dlaczego w finałowej serii Morgenstern skakał po nim, mimo że to Polak był liderem.

- "Morgiemu" tuż przed finałowym skokiem zepsuł się zamek. Powiedziałem mu więc, że pojadę przed nim, bo szkoda tracić czas. Może dzięki temu Austriak wygrał i powinien mi podziękować? Ale on skacze bardzo dobrze i trzeba skakać jeszcze lepiej, żeby go pokonać - śmiał się "Orzeł z Wisły".

- Nie ma tu mowy o żadnej manipulacji. Po prostu wyskoczył mu zamek gdy go zaciągał do góry, to się zdarza. Dobrze, że sobie poradzili z tym, bo w przeciwnym razie nie mógłby oddać skoku - dodał czterokrotny zdobywca Pucharu Świata.

- Trudno powiedzieć jak to robię, że przez tyle lat potrafię utrzymywać wysoką formę, ale na pewno to bardzo cieszy. Chyba po prostu trzeba się z tym urodzić i ciężko pracować, żeby to wykorzystać - przyznaje Polak.

- Na pewno to podium to ogromna dawka motywacji, tym bardziej że ta skocznia nie należy do moich ulubionych. Jednak gdy dobrze się skacze to nic nie jest w stanie zawodnikowi przeszkodzić. Moim kolejnym celem są jutro dobre skoki, a zwycięstwo przyjdzie samo - zakończył Adam Małysz.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl »


Więcej o:

WRC 2019, klasyfikacja MŚ

lp. zawodnik punkty
1 Ott Tanak 263
2 Thierry Neuville 227
3 Sebastien Ogier 217
4 Andreas Mikkelsen 102
5 Elfyn Evans 102
6 Kris Meeke 98
7 Jari-Matti Latvala 94
8 Dani Sordo 89
9 Teemu Suninen 89
10 Esapekka Lappi 83
11 Sebastien Loeb 51
12 Kalle Rovanpera 18
13 Pontus Tidemand 12
14 Craig Breen 10
15 Gus Greensmith 9
16 Benito Guerra 8
17 Marco Bulacia 6
18 Mads Ostberg 6
19 Jan Kopecky 5
20 Yoann Bonato 4
21 Stephane Sarrazin 2
22 Ole Christian Veiby 2
23 Pierre-Louis Loubet 2
24 Adrien Fourmaux 1
25 Janne Tuohino 1
26 Ricardo Trivino Bujalil 1
27 Pedro Heller 1
28 Emil Bergkvist 1
29 Nikolay Gryazin 1
30 Takamoto Katsuta 1
31 Petter Solberg 1
32 Eric Camilli 1

  • Mistrz świata