Rajdowe mistrzostwa Europy. Kajetanowicz na starcie w Azorach

Kajetan Kajetanowicz wystąpi w pierwszej rundzie rajdowych mistrzostw Europy czyli Rajdzie Azorów (30 marca - 1 kwietnia).
-Bardzo się cieszę, że wracamy na rajdowe trasy. Przygotowania na sezon 2017 są na finiszu, ale start na Azorach jest już pewny. Auto już zostało wysłane - mówi Sport.pl Kajetanowicz, który pojedzie dobrze sobie znanym Fordem Fiestą R5.

Dwukrotny mistrz Europy czeka wciąż na potwierdzenie tego, gdzie będzie startował w całym sezonie. Występy w mistrzostwach świata w WRC2 wciąż zdają się niewykluczone, ale start na Azorach raczej sugeruje, że Kajetanowicz czwarty sezon z rzędu stawia na mistrzostwa Europy. Ostateczna decyzja ma zapaść w ciągu kilku najbliższych dni.

Organizatorzy Rajdu Azorów w czwartkowe popołudnie oficjalnie ogłosili listę startową. Jest na niej aż 28 samochodów najwyższej klasy R5, a nazwiska kierowców robią wrażenie. W imprezie pojedzie m.in. wielki rywal Kajetanowicza sprzed roku, czyli Rosjanin Aleksjej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5), piekielnie szybki Łotysz Ralfs Siramcis (Skoda Fabia R5) czy Węgier David Botka (Citroen DS3 R5). Będzie też silna polska reprezentacja. Na starcie pojawi się mistrz Polski z 2015 roku Łukasz Habaj (Ford Fiesta R5), który od tego sezonu skupia się na startach w Europie, wystartują też Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5), a w klasie ERC3 zobaczymy Aleksa Zawadę (Peugeot 208 R2).

Rajd Azorów otwiera sezon mistrzostw Europy. W sumie będzie osiem imprez, a jedną z nich jest Rajd Rzeszowski (3-5 sierpnia).