Rajd Meksyku. Na liście startowej nie ma Kubicy, ale jest Ptaszek

30 załóg jest na liście startowej do Rajdu Meksyku, trzeciej eliminacji rajdowych mistrzostw świata. Polskę będą reprezentować Hubert Ptaszek z Maciejem Szczepaniakiem, którzy pojadą Peugeotem 208 T16.
Na liście startowej nie ma Roberta Kubicy, ale to nie jest zaskoczenie. Już wcześniej mówiło się o tym, że najlepszego polskiego kierowcy zabraknie w rajdach Meksyku i prawdopodobnie Argentyny.

W Meksyku za to wystartuje Maciej Szczepaniak, który przez dwa ostatnie sezony był pilotem Kubicy. Szczepaniak znów usiądzie na prawym fotelu w aucie Huberta Ptaszka i będą rywalizować w klasie WRC 2. Obaj startowali razem już w Rajdzie Szwecji, ale po uszkodzeniu zawieszenia musieli wycofać się z imprezy.

Ptaszek w Meksyku po raz pierwszy pojedzie Peugeotem 208 T16 - w dwóch pierwszych startach sezonu jechał Skodą Fabią R5. 23-letni kierowca z Torunia ma zaplanowany pełny cykl startów na ten sezon, połowę przejedzie Skodą, a połowę Peugeotem.

Na liście startowej jest 30 aut. Faworytem jest oczywiście trzykrotny mistrz świata Sebastien Ogier, który zaczął sezon od wygrania rajdów Monte Carlo i Szwecji. Początek imprezy 3 marca.

Jak dobrze znasz Roberta Kubicę? [QUIZ]