Robert Kubica nie wróci na trasę Rajdu Monte Carlo

Uszkodzenia w Fordzie Fiesta WRC Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka są zbyt duże, by auto udało się naprawić przed sobotnimi odcinkami specjalnymi Rajdu Monte Carlo. - Niestety musimy wycofać się z Rajdu Monte Carlo. Dziękujemy za Wasze wsparcie! - napisał Polak.
Na szóstym kilometrze trzeciego odcinka specjalnego na prawym zakręcie Robert Kubica wypadł z drogi i uderzył przodem auta w drzewo. - Gdy dojechaliśmy do prawego zakrętu, bez gazu i nie wciskając hamulca, podtrzymanie pchało auto do przodu i ześlizgnęliśmy się z drogi. Uderzyliśmy w drzewo lewym przodem - opowiadał Kubica w materiale wideo na swoim Facebooku.

Piątek w Monte Carlo

Robert opowiada o porannej przygodzie...

Posted by Robert Kubica on Friday, January 22, 2016


- Jestem rozczarowany, bo chwilę wcześniej pomyślałem sobie, że nie będzie aż tak źle, a już zakręt później tak się złożyło, że było jeszcze więcej lodu i byliśmy pasażerami. Przy 25 km/h nic nie mogliśmy zrobić - dodał Polak.

Do wypadku doszło przy niewielkiej prędkości, ale uszkodzenia były znaczne. Na domiar złego w auto Polaka uderzył później jeszcze Elfyn Evans. Auto Kubicy zsunęło się niżej po zboczu, a w wyniku kraksy z Evansem zniszczeniom uległo zawieszenie w samochodzie Polaka.

Fiesty polskiej załogi nie udało się wyciągnąć przez kilka godzin, trzeba było poczekać aż wszystkie załogi zakończą przejazd drugiej pętli. Wieczorem auto dotarło do serwisu, ale mechanicy z BRC orzekli, że nie uda im się naprawić Fiesty w wymaganym czasie i Polak nie wróci w sobotę na trasę w systemie Rally2.

- Niestety musimy wycofać się z Rajdu Monte Carlo. Dziękujemy za Wasze wsparcie! - napisał Kubica kibicom.

Dla Kubicy to może być jedyny start w tym sezonie. Choć jest na liście zgłoszeń do kolejnej imprezy - Rajdu Szwecji, to nie potwierdził, że tam pojedzie. Polak nie wyklucza także rezygnacji ze startów w rajdach i powrotu na tory wyścigowe.

W Rajdzie Monte Carlo prowadzi mistrz świata Sebastien Ogier (VW Polo WRC) przed Krisem Meeke'm (Citroen DS3 WRC) i Andreasem Mikkelsenem (VW Polo WRC). W stawce jest jeszcze trzech kierowców. Hubert Ptaszek jadący z pilotem Kamilem Kozdroniem Skodą Fabią R5 zajmuje 24. miejsce w klasyfikacji generalnej, Tomasz Gryc z Michałem Kuśmierzem są na 52. miejscu, a Sławomir Ogryzek z Jakubem Wróblem na 58. miejsch (obie załogi jadą Peugeotem 208 VTi R2).

Jak dobrze znasz Roberta Kubicę? [QUIZ]


Zdjęcie OMP Racing Rękawice rajdowe OMP ONE S Racing Spirit (homologacja FIA) IB/755/GF Zdjęcie RRS EQUIPMENT Buty zamszowe rajdowe FIA Zdjęcie Sparco Rękawice rajdowe CO-DRIVE H-3 czarne 001302..NR
OMP Racing Rękawice rajdowe... RRS EQUIPMENT Buty zamszowe... Sparco Rękawice rajdowe CO-...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info