Robert Kubica nie wystartuje w Rajdzie Jänner

W poniedziałek rano opublikowano listę startową Rajdu Jänner (4-6 stycznia), pierwszej eliminacji mistrzostw Europy. Wbrew zapowiedziom nie ma na niej Roberta Kubicy. Polak wygrał poprzednią edycję imprezy.
Od piątkowego wieczora wiemy, że Robert Kubica wystartuje w Rajdzie Monte Carlo (razem z Maciejem Szczepaniakiem, autem będzie Ford Fiesta WRC), ale programu startów Polaka nie znamy. Ciągle nie ma pewności, czy przejedzie pełny cykl, czy tylko wystartuje w części rajdów.

W poniedziałek rano okazało się, że Kubica nie pojedzie w Rajdzie Jänner (4-6 stycznia). Jego nazwiska brakuje na opublikowanej nad ranem liście zgłoszeń. Austriacka impreza jest doskonałym przetarciem przed Rajdem Monte Carlo, bo odbywa się w warunkach zbliżonych do tych w Alpach. Kubica przed rokiem po fantastycznej jeździe na ostatnim OS-ie wygrał rajd. W tym roku go zabraknie.

Na liście startowej pierwszej imprezy sezonu ERC są cztery inne polskie nazwiska. W Austrii pojedzie 4-krotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Ford Fiesta R5), czwarta załoga w klasyfikacji końcowej ME w tegorocznym sezonie. Na oficjalnej liście zgłoszeń są też Łukasz Kabaciński i Grzegorz Dachowski (Subaru Impreza), Grzegorz Sikorski i Michał Jurgała (Honda Civic Type-R) oraz Sławomir Ogryzek i Jakub Wróbel (Peugeot 208 R2).

W imprezie wystartuje 40 załóg.

Najważniejsze momenty i rekordy w karierze Roberta Kubicy


Zdjęcie Dignity Nawigacja GPS VORDON 45 Zdjęcie Garmin Montana 600 Zdjęcie Garmin Nuvi 2447LT Europa
Dignity Nawigacja GPS VORDO... Garmin Montana 600 Garmin Nuvi 2447LT Europa
Sprawdź ceny » Porównaj ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info


Odpowiednim miejscem dla Roberta Kubicy są...