Rajd Dakar

 • 9. etap Rajdu Dakar odwołany

  9. etap Rajdu Dakar odwołany

  Organizatorzy Dakaru zostali zmuszeni do odwołania 9. odcinka specjalnego, zaplanowanego na poniedziałek na trasie Tupiza - Salta. Wszystko przez ulewne deszcze.

 • Dakar 2018. Stephane Peterhansel i Antoine Meo triumfatorami ósmego etapu
 • Dakar 2018. Wielkie problemy lidera rajdu. Sainz wygrywa etap i jest nowym liderem

  Dakar 2018. Wielkie problemy lidera rajdu. Sainz wygrywa etap i jest nowym liderem

  Lider klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar miał olbrzymie problemy na trasie siódmego etapu. Stephane Peterhansel (Peugeot) uszkodził tylne zawieszenie i przez ponad godzinę stał na trasie. Problemy Francuza wykorzystał Carlos Sainz, który wygrał etap i został nowym liderem. Jakub Przygoński dojechał na czwartym miejscu.

 • Rajd Dakar. Rafał Sonik będzie musiał przejść operację

  Rajd Dakar. Rafał Sonik będzie musiał przejść operację

  Jubileuszowy, dziesiąty w karierze start Rafała Sonika w Rajdzie Dakar znalazł swój finał na mecie piątego etapu. Polak walcząc z potężnym bólem dotarł na biwak w Arequipie, ale badanie lekarskie wykazało złamanie dwóch kości podudzia i zamiast na kolejny odcinek specjalny, jeszcze tej samej nocy rajdowiec został przetransportowany samolotem do specjalistycznego szpitala w Limie. W najbliższych dniach wróci do Polski, by poddać się operacji.

 • Rajd Dakar. Carlos Sainz wygrywa szósty etap. Sonik przejdzie operację w Polsce

  Rajd Dakar. Carlos Sainz wygrywa szósty etap. Sonik przejdzie operację w Polsce

  Szósty etap Rajdu Dakar dostarczył kibicom wielu sportowych emocji. Tym razem obyło się bez sensacyjnych zdarzeń, które wykluczałyby faworytów. W rywalizacji samochodów najszybszy okazał się Stephane Peterhansel. U motocyklistów wygrał Antoine Meo, a w rywalizacji quadów Jeremias Gonzalez Ferioli.

 • Rafał Sonik złamał nogę. To dla niego koniec Rajdu Dakar

  Rafał Sonik złamał nogę. To dla niego koniec Rajdu Dakar

  Peruwiańska pustynia nie oszczędza ani faworytów, ani najbardziej doświadczonych zawodników. W środę na własnej skórze odczuł to Rafał Sonik, kiedy spadł z wydmy razem z quadem i uszkodził kolano. Polak dojechał do mety z 10. czasem, ale badania w ambulatorium na biwaku wykazały złamanie kości strzałkowej i piszczelowej. Samolot medyczny przetransportował rajdowca do szpitala w Limie

 • Rajd Dakar. Dobra jazda Przygońskiego. Dramaty Siergieja Kariakina i Sebastiana Loeba
 • Rajd Dakar. Andre Villas-Boas musiał się wycofać
 • Dakar. Kuba Przygoński awansuje w klasyfikacji generalnej

  Dakar. Kuba Przygoński awansuje w klasyfikacji generalnej

  Po 4. etapie tegorocznego rajdu Dakar Kuba Przygoński i jego pilot, Tom Colsoul z Orlen Team, awansują w klasyfikacji generalnej na 10. pozycję. 4. etap Dakaru liczył 444 kilometry z San Juan de Marcona do San Juan de Marcona.