Rajd Dakar

 • Kuba Przygoński: wykorzystaliśmy już chyba limit szczęścia
 • Rajd Dakar. Nasser Al-Attiyah wygrał 12. etap. Jakub Przygoński nie zwalnia tempa

  Rajd Dakar. Nasser Al-Attiyah wygrał 12. etap. Jakub Przygoński nie zwalnia tempa

  Nasser Al-Attiyah najszybciej pokonał 12. etap Rajdu Dakar z Chilecito do San Juan. Drugie miejsce zajął Stephane Peterhansel. Lider w kategorii samochodów Carlos Sainz (jadący Peugeotem) stracił do Al-Attiyaha 18 minut, ale wciąż ma sporą przewagę w klasyfikacji generalnej. Jakub Przygoński w czwartek był ósmy.

 • Dakar 2018: Wiśniewski poskramia Fiambalę

  Dakar 2018: Wiśniewski poskramia Fiambalę

  Dakar dotarł do Fiambali. Ta nazwa na wielu zawodników działa jak płachta na byka. Fiambala to piekło, przekleństwo, Tartar. Tutejsza pustynia jest brzydka, nieprzyjazna i niezwykle złośliwa, a lejący się z nieba żar jeszcze bardziej utrudnia jazdę. To wszystko nie przestraszyło jednak Kamila Wiśniewskiego, który na mecie 11. etapu stawił się z 8. czasem i ponownie awansował w klasyfikacji generalnej.

 • Rajd Dakar: Dobre występy Kamila Wiśniewskiego i Jakuba Przygońskiego. Peugeot na czele!

  Rajd Dakar: Dobre występy Kamila Wiśniewskiego i Jakuba Przygońskiego. Peugeot na czele!

  Startujący w quadach Kamil Wiśniewski pierwszy raz znalazł się w najlepszej dziesiątce poszczególnego etapu. A podczas rajdu samochodów znowu dobrze spisał się Jakub Przygoński. Na 11. etapie Rajdu Dakar wśród zawodników startujących w quadach najlepszy był Nicolas Cavigliasso, a Bernhard ten Brinke triumfował wśród kierowców samochodów. W klasyfikacji generalnej przewodzi Carlos Sainz, a za nim jest Stephane Peterhansel, obaj są kierowcami Peugeota.

 • Dakar 2018: awans Wiśniewskiego w upalnej Argentynie

  Dakar 2018: awans Wiśniewskiego w upalnej Argentynie

  Wyjeżdżając z chłodnej i deszczowej Boliwii, uczestnicy 40. edycji Rajdu Dakar musieli szybko przestawić się na zgoła inne warunki. W Argentynie zrobiło się gorąco, a niemal każdy z rajdowców spędził na trasie etapu ponad 10 godzin. W tych trudnych warunkach Kamil Wiśniewski uzyskał 13. czas i awansował w klasyfikacji generalnej o trzy pozycje.

 • Rajd Dakar. Jakub Przygoński 6. w klasyfikacji generalnej
 • Rafał Sonik już po operacji. Od środy rehabilitacja

  Rafał Sonik już po operacji. Od środy rehabilitacja

  We wtorek rano Rafał Sonik przeszedł operację kolana w Szpitalu Zdunowo w Szczecinie. Doktor Dariusz Larysz ocenił złamanie jako bardzo poważne, ale po zakończeniu skomplikowanej i precyzyjnej operacji przekazał dobre wiadomości. Sonik zniósł zabieg w dobrej kondycji, a rokowania są optymistyczne.

 • 9. etap Rajdu Dakar odwołany

  9. etap Rajdu Dakar odwołany

  Organizatorzy Dakaru zostali zmuszeni do odwołania 9. odcinka specjalnego, zaplanowanego na poniedziałek na trasie Tupiza - Salta. Wszystko przez ulewne deszcze.

 • Dakar 2018. Stephane Peterhansel i Antoine Meo triumfatorami ósmego etapu
 • Dakar 2018. Wielkie problemy lidera rajdu. Sainz wygrywa etap i jest nowym liderem

  Dakar 2018. Wielkie problemy lidera rajdu. Sainz wygrywa etap i jest nowym liderem

  Lider klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar miał olbrzymie problemy na trasie siódmego etapu. Stephane Peterhansel (Peugeot) uszkodził tylne zawieszenie i przez ponad godzinę stał na trasie. Problemy Francuza wykorzystał Carlos Sainz, który wygrał etap i został nowym liderem. Jakub Przygoński dojechał na czwartym miejscu.