Rajd Dakar

 • Rajd Dakar zmieni lokalizację? Ma się odbywać w Arabii Saudyjskiej
 • Rajd Dakar. Jakub Przygoński z historycznym sukcesem

  Rajd Dakar. Jakub Przygoński z historycznym sukcesem

  Jakub Przygoński z ORLEN Team zajął 4. miejsce w rajdzie Dakar - najlepsze w historii swoich występów w najtrudniejszym rajdzie świata. Dobry wynik osiągnął także Adam Tomiczek - motocyklista ukończył rywalizację na 16. pozycji.

 • Rajd Dakar. Jakub Przygoński znowu w czołówce

  Rajd Dakar. Jakub Przygoński znowu w czołówce

  We wtorek odbył się ósmy etap Rajdu Dakar. Jakub Przygoński po raz czwarty znalazł się na najniższym stopniu podium. Najlepszy okazał się Sebastian Loeb. W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Nasser Al-Attiytah z Kataru, Polak jest szósty.

 • Xavier Panseri: w debiucie byłem na podium. Niektórzy startują tu po 10 lat i wciąż wracają z niczym

  Xavier Panseri: w debiucie byłem na podium. Niektórzy startują tu po 10 lat i wciąż wracają z niczym

  - Z moim doświadczeniem jestem w stanie tak pokierować kierowcą, by w pewnych miejscach przyspieszył lub zwolnił bez okazywania mu jakichkolwiek emocji, czy tego że się boję. Umiem zapanować nad tonem mojego głosu, sposobem dyktowania trasy potrafię na niego wpłynąć - mówi przed Dakarem 2019 Xavier Panseri, trzykrotny rajdowy mistrz Polski, były pilot Krzysztofa Hołowczyca i Adama Małysza na Dakarze.

 • Dakar 2019. Kuba Przygoński: Celem jest podium

  Dakar 2019. Kuba Przygoński: Celem jest podium

  Kuba Przygoński po wygraniu Pucharu Świata Cross-Country jest w gronie faworytów do zwycięstwa w rajdzie Dakar 2019. - W poprzednim Dakarze byliśmy na piątym miejscu i to jest nasze minimum - mówi.

 • Tom Colsoul: Z Kubą Przygońskim możemy wygrać Dakar 2019

  Tom Colsoul: Z Kubą Przygońskim możemy wygrać Dakar 2019

  - Potrzebna będzie fura szczęścia. Ale wierzę w zwycięstwo. Jest to możliwe. Wygraliśmy Puchar Świata, jak równy z równym z ścigał się z nami dakarowy mistrz Nasser Al-Attiyah, więc czemu nie? - mówi Tom Colsoul, pilot Kuby Przygońskiego. Polsko-belgijska załoga jest uznawana za jednych z faworytów do zwycięstwa rajdzie Dakar 2019.

 • Toyota Gazoo Racing wystawi trzy Hiluxy w Rajdzie Dakar

  Toyota Gazoo Racing wystawi trzy Hiluxy w Rajdzie Dakar

  Toyota Gazoo Racing SA wystawi w Rajdzie Dakar 2019 trzy załogi. Udoskonalone Hiluxy poprowadzą Giniel de Villiers i jego pilot Dirk von Zitzewitz, Nasser Al Attiyah w teamie z Mathieu Baumelem oraz Bernhard ten Brinke z nowym pilotem, Xavierem Panserim. Francuz w 2015 roku zajął w Rajdzie Dakar 3. miejsce. Jest też trzykrotnym mistrzem Polski w rajdach samochodowych.

 • Dakar 2019. Sebastian Rozwadowski: Nie słyszałem, żeby ktoś jeszcze tak się przygotowywał i prawdę mówiąc, bardzo mnie to dziwi

  Dakar 2019. Sebastian Rozwadowski: Nie słyszałem, żeby ktoś jeszcze tak się przygotowywał i prawdę mówiąc, bardzo mnie to dziwi

  Analizuje trasę, wzmacnia kręgosłup specjalnymi ćwiczeniami, intensywnie trenuje na rowerze w saunie, a 45 nocy przed startem przesypia w namiocie tlenowym - tak do Rajdu Dakar przygotowuje się pilot Sebastian Rozwadowski. Olsztynian pojedzie znów w najtrudniejszej motorsportowej imprezie świata z litewskim kierowcą Benediktasem Vanagasem Toyotą Hilux Hawk V.

 • Dakar 2019. Sebastian Rozwadowski znów poprowadzi Benediktasa Vanagasa w Toyocie Hilux Black Hawk V

  Dakar 2019. Sebastian Rozwadowski znów poprowadzi Benediktasa Vanagasa w Toyocie Hilux Black Hawk V

  W nadchodzącej, 41. edycji Rajdu Dakar w jednym aucie ponownie zobaczymy Benediktasa Vanagasa i Sebastiana Rozwadowskiego. I tym razem litewsko-polski zespół Pitlane wybrał ekstremalny samochód terenowy - Toyotę Hilux Black Hawk V. Zdaniem Vanagasa zbudowane przez Toyota Gazoo Racing auto jest jeszcze lepsze, niż jego poprzednia odsłona. Oto, co kryje się pod karbonowo-kevlarowym poszyciem nowego Hiluxa.

 • Dakar 2019. Kuba Przygoński: Mogę czuć się jednym z faworytów Dakaru

  Dakar 2019. Kuba Przygoński: Mogę czuć się jednym z faworytów Dakaru

  Maroko pokazało mi, że mogę czuć się jednym z faworytów na Dakarze. Nie ma co pękać, bo jesteśmy w świetnej formie. Na Dakarze powinno być dobrze - mówi Kuba Przygoński, który zdobył Puchar Świata w rajdach terenowych, drugie najważniejsze trofeum w tej dyscyplinie.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.