M¦ 2010. Robben nie zagra na inaugurację mundialu

Skrzydłowy reprezentacji Holandii - Arjen Robben, na nie zagra w pierwszym meczu M¦ w RPA - 14 czerwca z Dani±. Jego występ w kolejnych meczach stoi pod znakiem zapytania - mówi trener Oranje Bert van Marwijk.

Przypomnijmy: gracz Bayernu Monachium doznał urazu ścięgna w ostatnich minutach wygranego 6:1 sparingowego meczu z Węgrami. Skrzydłowy pojawił się na boisku po przerwie, a z powodu kontuzji musiał opuścić je w 88. minucie.

Początkowo wydawało się, że Robben nie zagra w ogóle na MŚ, jednak kontuzja nie okazała się aż tak groźna. Bert van Marwijk pozostawił piłkarza w składzie reprezentacji.

- Zdecydowałem się nie powoływać nikogo w miejsce Arjena i dać mu szansę na wyzdrowienie i powrót do składu w trakcie turnieju - powiedział van Marwijk.

Wiadomo już, że skrzydłowy nie zagra w meczu inaugurującym występy Holandii na MŚ - z Danią 14 czerwca.

- Byłoby błędem sądzić, że Robben wykuruje się na pierwszy mecz z Danią - powiedział trener.

- Jego uraz jest poważny i nie wiem, kiedy będzie mógł do nas dołączyć - dodał Bert van Marwijk.

Kolejnymi rywalami Holandii w RPA będą reprezentacje Japonii (19 czerwca) oraz Kamerunu (24 czerwca).