RPA 2010. Nieuznany gol Meksyku. Słuszna decyzja arbitra z Uzbekistanu

W 38 minucie bramkę dla Meksyku strzełem głową zdobuł Carlos Vela. Sędzia gola nie uznał, bo Meksykanin był na spalonym. W meczu otwarcia RPA zremisowało z Meksykiem 1:1.

Wszystko o meczu otwarcia RPA - Meksyk ?

Mecz otwarcia prowadził Rawszan Irmatow z Uzbekistanu. W 38 minucie Meksykanie po rzucie rożnym zdobyli bramkę. Piłka trafiła do Carlosa Veli, który z dwóch metrów wpakował ją do siatki. Sędzia gola nie uznał, bo napastnik był na ewidentnym, dwumetrowym spalonym. Co prawda w bramce stał obrońca RPA, ale bramkarz był w momencie podania przed zawodnikiem (patrząc od bramki), który strzelił bramkę. Przepisy piłki nożnej jasno określają, że w momencie podania zawodnik atakujący musi mieć przed sobą co najmniej dwóch rywali. Czy jest wśród nich bramkarz czy nie ma znaczenia.

Trener Meksyku, Javier Aguirre wyraźnie dawał do zrozumienia przy linii bocznej, co myśli o sędziowaniu dla gospodarzy, ale Uzbek podjął w tym wypadku słuszną decyzję.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola