MŚ 2010. Pierwszy gol Greków na mistrzostwach świata

Czterdziesta czwarta minuta meczu z Nigerią zapisała się w historii greckiego futbolu. Wówczas to Dimitris Salpigidis strzelił pierwszą bramkę w historii występów drużyny Hellady na Mistrzostwach Świata. Był to gol wyrównujący, gdyż już wcześniej "Super Orłom" prowadzenie dał Kalu Uche. Ostatecznie Grecja wygrała 2:1.

Wszystko o greckim bohaterze znajdziesz na Sport.pl ?

Pierwsza bramka dla Greków w historii występów na mundialach padła po wrzutce w pole karne, gdzie Kostas Katsouranis wycofał do Salpigidisa, a ten mocno uderzył na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Lukmana Haruny, czym kompletnie zmyliła Vincenta Enyeamę.

Grecja - Nigeria 2:1. Salpingidis (1:1)

Bramkarz Nigerii rozgrywał bardzo dobre zawody aż do 71. minuty, kiedy to popełnił fatalny błąd dający Grekom drugiego gola. Wypuścił z rąk piłkę po strzale Alexandrosa Tziolisa, a skuteczną dobitką popisał się Vasilis Torosidis.

Grecja - Nigeria 2:1. Torosidis (2:1)

Grecy strzelili pierwszego gola dopiero w swoim piątym meczu na Mistrzostwach Świata. Wcześniej brali udział tylko w jednym mundialu - w 1994 roku w USA nie zdołali jednak trafić do siatki, tracąc przy tym aż dziesięć bramek. Przegrali kolejno 0:4 z Argentyną, 0:4 z Bułgarią i 0:2 z... Nigerią.

W swoim pierwszym meczu w RPA, mistrzowie Europy z 2004 roku uzyskali identyczny rezultat jak w ostatnim spotkaniu w USA. Przegrali 0:2 z Koreą Południową , która wyraźnie dominowała nad ekipą Hellady.

Relacja minuta po minucie z meczu Grecja-Nigeria - Z czuba i na żywo ?