Wspólny biznes DiCaprio i Hamiltona. Aktor zainwestuje w firmę kierowcy F1

Lewis Hamilton, kierowca F1, kilka lat temu założył firmę Neat Burger specjalizującą się w produkcji wegańskich burgerów. Przedsiębiorstwo szuka nowych inwestorów, a jednym z nich będzie aktor Leonardo DiCaprio.

Lewis Hamilton od kilku lat popularyzuje zdrowy tryb życia i zwraca uwagę na ochronę środowiska. Kierowca kilka lat temu przeszedł na weganizm. Na tym jednak nie poprzestał. Hamilton w 2019 roku założył wraz z Tommaso Chiabrą firmę Neat Burger, która specjalizuje się w burgerach z produktów niepochodzących od zwierząt. W Wielkiej Brytanii jak do tej pory otwarto osiem restauracji spod szyldu Neat Burger. Na tym kierowca F1 nie zamierza się zatrzymywać i planuje rozwijać swoją firmę również w Stanach Zjednoczonych. 

Zobacz wideo Szpilka czeka na debiut w KSW. "To będzie ciekawa historia"

Lewis Hamilton łączy siły z Leonadro Di Caprio. Amerykański aktor zainwestuje w firmę kierowcy F1

Firma Hamiltona aby wejść na amerykański rynek potrzebuje nowych inwestorów. Kierowca F1 planuje otworzyć w Stanach Zjednoczonych 12 restauracji marki Neat Burger. W tym celu potrzebuje co najmniej 30 milionów dolarów. Jak podaje "Bloomberg", Leonardo DiCaprio zdecydował się zainwestować w firmę Hamiltona. Amerykański aktor znany jest z promowania ekologicznego trybu życia i ma zostać inwestorem strategicznym Neat Burger. Na ten moment nie jest znana kwota, jaką wspomoże firmę angielskiego kierowcy F1. To nie pierwsza marka zajmująca się ochroną środowiska, w którą zainwestuje DiCaprio. W przeszłości aktor wyłożył pieniądze na firmę Hippeas, która produkuje wegańską żywność. 

Lewis HamiltonHamilton odpowiada na krytykę. "Sam zadecyduję, kiedy skończę"

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lewis Hamilton jest jednym z najlepszych kierowców wyścigowych w Formulę 1. Brytyjczyk siedmiokrotnie zdobywał tytuł mistrzowski. Jest także rekordzistą między innymi pod względem liczby zwycięstw (103). 

Italy Emilia Romagna F1 GP Auto RacingKonflikt Hamiltona z sąsiadami w Londynie. Sąd decydował o losach drzewa

Więcej o: