F1. Zwycięstwo Alonso motywacją dla Ferrari

Niedzielne zwycięstwo na trudnym dla Ferrari torze Silverstone będzie dodatkową motywacją dla teamu po frustrującej pierwszej części sezonu - przyznał po wyścigu Fernando Alonso. - Byliśmy bardzo pewni swojej szybkości - cieszy się Hiszpan.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

29-letni Alonso w niedzielę odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Ostatni raz na najwyższym stopniu podium stał w zeszłorocznym GP Korei. Hiszpan po wyścigu przyznał, że nie spodziewał się zwycięstwa na Silverstone.

- To będzie dla nas duży impuls. Byliśmy pewni swojej szybkości na Silverstone. Bez wątpliwości było to dla nas jednak trudne Grand Prix. Pełne zakrętów i szykan, takie tory nigdy nie były naszą mocną stroną. Wiedzieliśmy, że w Anglii, jak w Barcelonie, będzie ciężko wygrać. Przez to mój triumf jest więc jeszcze większą motywacją dla wszystkich w teamie na następnych kilka wyścigów - przyznał dziennikarzom uradowany Alonso.

Triumf Alonso! Trzy przyczyny zwycięstwa

Wciąż wielka strata do Vettela

Mimo zwycięstwa, dwukrotny mistrz świata nadal traci do prowadzącego w klasyfikacji generalnej kierowców Sebastiana Vettela aż 92 punkty. Alonso ma świadomość jak wielkim wyzwaniem jest dogonienie młodego Niemca, jednak sukcesy chce osiągać stopniowo.

- Będziemy próbowali cieszyć się z tego momentu, wygrywać i ciężko pracować. Takie samo podejście mieliśmy w Malezji i Kanadzie. Po to jest wyścigowy weekend - by starać się wygrać. Na razie nie myślimy o mistrzostwie, bo strata do Sebastiana jest za duża. Ale chcemy cieszyć się każdym GP, nie ma miejsca na myślenie o niczym innym - dodał Hiszpan.

W GP Wielkiej Brytanii dobre piąte miejsce zajął także Felipe Massa. Alonso zajmuje aktualnie w klasyfikacji generalnej kierowców trzecie miejsce (112 punktów). Brazylijczyk jest szósty (52 oczka).

Następnym wyścigiem w kalendarzu Formuły 1 jest GP Niemiec, które odbędzie się 24 lipca na torze Nürburgring.

Sportowe rekordy oglądalności. Nie tylko piłka przyciąga

 

Alonso najszybszy na Silverstone ?

Więcej o: