F1. Drugi Australijczyk w F1

Daniel Ricciardo będzie obok Marka Webbera drugim kierowcą z Australii w stawce kierowców F1. Młody zawodnik już podczas GP Wielkiej Brytanii ma zastąpić w teamie HRT Naraina Karthikeyana, który osiąga niezadowalające wyniki.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Daniel Ricciardo w piątek kończy 22 lata. Wpływ na decyzję hiszpańskiego teamu miały słabe wyniki hinduskiego kierowcy, a także względy finansowe. Decyzja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona.

Narain Karthikeyan spisuje się w tegorocznym sezonie bardzo słabo. W żadnym z wyścigów nie zdołał zdobyć ani jednego punktu, co więcej zwykle przyjeżdża na metę jako ostatni. Dużo lepiej odnajduje się jego parter z zespołu Vitantonio Liuzzi. Hiszpańskiemu zespołowi zależy na zajęciu minimum 10 miejsca na koniec sezonu.

Pierwszym wyścigiem, w jakim wystartuje 22-latek będzie GP Wielkiej Brytanii.

- To bardzo ekscytujące przeżycie - powiedział dziennikarzom Ricciardo. - Pierwszy wyścig w F1 na Silverstone to coś wspaniałego. Tor znam bardzo dobrze. Po drugiej stronie ulicy jest mój drugi dom w Wielkiej Brytanii - dodał kierowca, który występując w Formule 3 już wygrywał wyścigi na Silverstone.

Ricciardo, tak jak Sebastian Vettel, jest wychowankiem programu juniorskiego Red Bulla. Do tej pory występował w World Series by Renault i testował bolidy Toro Rosso. Od pewnego czasu mówiło się, że dzięki dobrej jeździe podczas testów, włoski zespół zatrudni młodego Australijczyka. Okazuje się jednak, że ten zadebiutuje w F1 w barwach HRT.

- Powinien poznać team, nauczyć się metod pracy i wszystkich torów. Musi nauczyć się jak pracować z inżynierami i dziennikarzami. To będzie dla niego znakomite przygotowanie do następnego sezonu w Toro Rosso - powiedział właściciel teamu Toro Rosso Franz Tost.

Dziesięć najlepszych kierowców F1, którzy nie zostali mistrzami

 

Formuła 1 staje się nudna z powodu niezawodnych bolidów - mówi Jarno Trulli  ?

Więcej o: