F1. Pietrow: Mogliśmy osiągnąć znacznie więcej

Witalij Pietrow, kierowca Lotus Renault GP, jest przekonany, że jego zespół mógł zdobyć w dotychczasowych wyścigach znacznie więcej punktów. I dlatego walka o punkty jest jego celem na kolejne Grand Prix.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Początek sezonu zespół Roberta Kubicy miał rewelacyjny. W dwóch pierwszych wyścigach Witalij Pietrow i Nick Heidfeld po razie stanęli na podium, ale później forma ekipy spadła - w kolejnych pięciu Grand Prix kierowcy uzbierali tylko 30 punktów, co nie jest wynikiem satysfakcjonującym dla ekipy, która miała poważne namieszać w czołówce.

- Myślę, że mogliśmy zrobić znacznie więcej. Wiem, że już to mówiłem, ale naprawdę w to wierzę. Mieliśmy dobre wyniki, ale razem możemy osiągnąć jeszcze więcej. Czasem to ja popełniłem błąd, czasem były błędy podczas pit-stopów, ale ogólnie uważam, że stać nas na więcej. Musimy zminimalizować liczbę błędów, a punkty przyjdą same - podsumował pierwszą część sezonu Witalij Pietrow, który w związku z powyższym cel na kolejne cztery wyścigi przed przerwą letnią (GP Europy, GP Wielkiej Brytanii, GP Niemiec, GP Węgier) ma klarowny.

- Moim celem na zbliżające się wyścigi są punkty, punkty i jeszcze więcej punktów. O wiele przyjemniej byłoby pojechać na wakacje, wiedząc, że zdobyliśmy trochę w pełni zasłużonych punktów. Tor w Walencji znam bardzo dobrze, dlatego sądzę, że mamy przed tym wyścigiem przewagę. Czuję się naprawdę dobrze przed czterema następnymi Grand Prix - powiedział kierowca Lotus Renault GP.

Najlepiej zarabiający sportowcy świata

 

Musimy stawać na podium - Boullier ?

Więcej o: