F1. Heidfeld chce zostać w Renault na dłużej

Niemiecki kierowca Lotus Renault Nick Heidfeld przyznał na łamach kolońskiej gazety Express, że chciałby pozostać w teamie nawet po powrocie na tor Roberta Kubicy.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

We wtorek menedżer Roberta Kubicy Daniele Morelli zdradził na łamach "La Gazzetta dello Sport", że wierzy w powrót Polaka do ścigania na ostatnie zawody w tym roku - listopadowe Grand Prix Brazylii.

Morelli mówił, że rehabilitacja Kubicy przebiega dobrze, pomimo że główne obawy wciąć dotyczą jego prawej ręki. - Tymczasem prawa noga ma się bardzo dobrze i tym się już nie martwimy. Gdyby tylko ona była problemem, to Robert byłby już praktycznie gotowy do powrotu - powiedział Włoch.

Powrót Kubicy to zła wiadomość dla zastępującego go Nicka Heidfelda. Niemiec dostał niedawno informację od szefa Renault Erica Boulliera, że musi zacząć jeździć lepiej.

- Chętnie pozostałbym jeszcze w Renault. Jeśli wróci Robert to być może drugi bolid będzie dostępny? - powiedział Niemiec. Drugim kierowcą w Renault jest Witalij Pietrow, który niedawno przedłużył swój kontrakt do końca 2012 roku.

Heidfeld w obecnym sezonie na swoim koncie zgromadził 29 punktów, co daje mu ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej. Pietrow jest o "oczko" wyżej.

Tak po wypadkach wracali inni kierowcy

 

Robert Kubica ? wróci na GP Brazylii?

Czy Heidfeld pozostanie w Renault po powrocie Kubicy?
Więcej o: