GP Kanady. Hamilton narzeka na wolny bolid

Kierowca McLarena narzeka przed wyścigiem w Montrealu na zbyt wolny bolid, z którego wyciągnął co się dało podczas sobotnich kwalifikacji. Jego zdaniem piąte miejsce na starcie może być spowodowane tym, że Red Bull i Ferrari zrobiły krok do przodu, a jego team został z tyłu. Niedzielne Grand Prix Kanady o godzinie 19. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl

Hamilton i Jenson Button wystartują z odpowiednio piątego i siódmego miejsca. Do najszybszego Sebastiana Vettela stracili 0,5 i 0,8 sekundy. - Jesteśmy po prostu bardzo wolni w ten weekend - powiedział Brytyjczyk po kwalifikacjach. - Okazuje się, że inni mogli dokonać kroku naprzód - dodał.

- Wciąż nie mamy złej pozycji, jednak wolałbym być wyżej. To było maksimum, do jakiego był zdolny mój bolid. Podczas tego weekendu brakuje nam po prostu prędkości - zaznaczył Hamilton, którzy przyznał także, że z siebie jest zadowolony, gdyż w całym swoim życiu nie prowadził tak "trudnego" bolidu.

- Wjeżdżałem na nierówną krawędź toru. Wydaje mi się nawet, że w pewnym momencie dotknąłem bariery - powiedział kierowca McLarena.

Relacja z kwalifikacji - pole position znów dla Vettela ?

GP Kanady: Red Bull będzie miał najmniejszą przewagę nad rywalami

Więcej o: