Polak w ścisłej czołówce w Monte Carlo

Kuba Giermaziak wywalczył trzecie pole startowe do niedzielnego wyścigu kategorii Porsche Supercup, która towarzyszy Formule 1 podczas weekendu Grand Prix Monako. Polak ma dużą szansę na kolejne podium, tym razem na najtrudniejszym torze w kalendarzu.

Kochasz sporty motorowe? Chcesz wpłynąć na ich rozwój? Weź udział w ankiecie! ?

- Jestem bardzo zadowolony. Przed weekendem taki wynik bralibyśmy w ciemno, ale po wczorajszym treningu wiedzieliśmy już, że możemy pojechać szybko - mówił Giermaziak. - To trzecie miejsce to nie był łut szczęścia tylko po prostu dobra jazda - dodał kierowca VERVA Racing Team.

Wynik Kuby jest miłym zaskoczeniem, ponieważ jest on najmłodszym zawodnikiem w stawce, a szybka jazda w Monte Carlo wymaga dużego doświadczenia. Polak załapał się w ścisłej czołówce pomimo faktu, że ma za sobą dopiero jeden weekend wyścigowy w księstwie, gdzie wystartował już w zeszłym roku. W krótkim czasie zrobił wielkie postępy.

- Trzecie pole startowe otwiera nam drogę do podium, a pudło w Monako to coś wyjątkowego i właśnie o to będziemy walczyli w niedzielę - powiedział po czasówce Giermaziak. Niecały tydzień temu Polak zajął trzecie miejsce w wyścigu Porsche Supercup, poprzedzającym Grand Prix Hiszpanii Formuły 1.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: