F1. Renault sfrustrowane występem Pietrowa

- Myślę, że frustracja to odpowiednie słowo, by opisać dzisiejszy występ Witalija - powiedział Eric Boullier, szef zespołu Lotus Renault GP, po GP Hiszpanii.

Kierowcy Renault mieli dwa odmienne wyścigi - Witalij Pietrow startował z szóstej pozycji, ale na mecie był dopiero 11., natomiast Heidfeld wykonał wielki skok - z ostatniego miejsca na ósme. W klasyfikacji generalnej Niemiec ma 25 punktów i jest siódmy, Pietrow ma o cztery punkty mniej i jest dziewiąty.

- Myślę, że frustracja to odpowiednie słowo, by opisać dzisiejszy występ Witalija, ponieważ wczoraj mógł być nawet wyżej w kwalifikacjach. Dziś, nawet pomimo bardzo obiecującej pozycji na stracie, stracił kilka miejsc, a nie tego się spodziewaliśmy. Z drugiej strony, jesteśmy zadowoleni z Nicka, który przedarł się z końca stawki na ósme miejsce. Doganiał oba Mercedesy i niewiele brakowało, by wyprzedził Nico Rosberga, więc zaliczył dobry występ - powiedział Eric Boullier.

- Naturalnie jestem rozczarowany, że nie wykorzystałem dobrego miejsca po kwalifikacjach i nie przywiozłem punktów. Wygląda na to, że moja pozycja w kwalifikacjach miała wpływ na dzisiejszy wyścig, więc musimy dokładnie przeanalizować, co się stało. Po stracie przesunąłem się na piąte miejsce, ale ciężko było utrzymać się za czołówką. Jest to jednak tylko jeden taki występ i chciałbym poprawić się w Monako, gdzie kwalifikacje będę bardzo ważne. Przynajmniej zespół zdobył kilka punktów dzięki Nickowi, więc musimy skupić się na pozytywach i iść naprzód - skomentował swój występ Witalij Pietrow.

Vettel jest nie do pokonania! Kolejne zwycięstwo!

 

- Jestem zadowolony z ósmego miejsca, zdobytego mimo startu z końca stawki. Tak jak w Turcji, gdybym miał jeszcze jedno czy dwa okrążenia więcej, to mógłbym pokonać Mercedesa, ale to wciąż dobry wynik, jeśli wziąć pod uwagę wszystko to, co działo się z moim bolidem w ten weekend. Wystartowałem dobrze, później musiałem walczyć w środku stawki, bardzo dużo wyprzedzałem, więc była to dla mnie dobra zabawa. Dobry wynik zawsze jest czymś zachęcającym i jestem zadowolony i zrelaksowany przed Monako - cieszył się Nick Heidfeld.

Więćej o GP Hiszpanii ?

Więcej o: