F1. Alonso: Nie zasłużyliśmy na prowadzenie

Fernando Alonso z Ferrari po objęciu prowadzenia na starcie wyścigu o GP Hiszpanii, do mety dojechał zdublowany, na piątym miejscu. Hiszpan tłumaczył, że na początku wyścigu znalazł się na niezasłużonej pozycji. Jego zdaniem Red Bull i McLaren mają wielką przewagę nad pozostałymi ekipami.

Tysiące fanów nie może się mylić. Facebook.com/Sportpl ?

- Pierwsze dwa samochody zdublowały wszystkich kierowców od piątego w dół. To wyraźnie pokazuje, że obecnie dwa zespoły mają wyraźną przewagę nad pozostałymi. My musimy zmienić sytuację i pracować jeszcze więcej - powiedział Alonso.

- W pewnym sensie znaleźliśmy się na pozycji lepszej niż nam się należy, bo przez cały weekend nie byliśmy szybcy, a po bardzo dobrym okrążeniu we wczorajszej kwalifikacji wywalczyłem dopiero czwarte pole startowe. I nagle na pierwszym okrążeniu znalazłem się na pierwszym miejscu - relacjonował kierowca Ferrari. - Smutno było patrzeć, jak tracimy kolejne pozycje, ale musimy zrozumieć, że pierwsza lokata to nie jest nasze miejsce w szyku. Piąte miejsce, to wszystko, na co dzisiaj zasłużyliśmy - dodał Fernando.

Vettel jest nie do pokonania! Kolejne zwycięstwo!

 

Relacja z GP Hiszpanii >

Więcej o: