F1. Ecclestone: Odchodzę, jeśli Murdoch wykupi F1

Szef Formuły 1 Bernie Ecclestone zapowiedział, że odejdzie z F1, jeśli przejmie ją firma Ruperta Murdocha News Corporation. Obecnie Ecclestone jest większościowym udziałowcem w Formule 1 jako szef spółki CVC Capital Partners.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że News Corporation chce wykupić większość udziałów w Formule 1. Wartość transakcji oscylowałaby w granicach 2,5 miliarda dolarów.

- Jestem wystarczająco stary, aby móc przejść na emeryturę. Nie muszę już pracować. Nie mam zamiary współpracować z ludźmi z którymi nie chce tego robić, a którzy nie chcieliby pracować ze mną - powiedział Ecclestone.

Murdoch, właściciel m.in.dzienników "The Times" i "New York Post", stacji telewizyjnej British Sky, wytwórni filmowej Twentieth Century Fox Film Corporation, a także serwisu MySpace, posiada większość praw do piłkarskiej Premier League. Gdyby przejął Formułę 1, zadałby cios konkurencyjnej BBC, która w 2009 roku podpisała pięcioletni kontrakt i na wyłączność pokazuje wyścigi w telewizji i internecie w Wielkiej Brytanii.

W wakacje decyzja o powrocie Kubicy ?

Więcej o: