F1. Hamilton: McLaren dokonał prawdziwego cudu!

Lewis Hamilton wychwala swój zespół za niesamowitą pracę, dzięki której jego bolid był znacznie szybszy niż na inaugurację sezonu. McLaren - zdaniem Brytyjczyka - dokonał cudu podczas przygotowań do Grand Prix Chin, które zakończyło się dla Hamiltona pierwszym zwycięstwem w tym sezonie.

Zespół McLarena podczas przedsezonowych testów zmagał się z brakiem prędkości i awariami w swoim bolidzie, jednak początek sezonu może uznać za udany. Hamilton zajmował kolejno drugie i ósme miejsce w Australii i Malezji, jednak ogromnym sukcesem zakończyło się dopiero GP Chin.

Zwycięstwo nad Sebastianem Vettelem z Red Bulla było zdaniem Hamiltona możliwe dzięki fantastycznej pracy całego zespołu: - Patrząc na kilka ostatnich tygodni, dokonaliśmy czegoś niesamowitego - powiedział.

- Ustawić ten bolid w ten sposób, by mógł wygrać - jeszcze nigdy nie zrobiliśmy czegoś tak wielkiego w tak krótkim czasie. Czapki z głów przed wszystkimi w McLarenie. Kolejny raz pokazali, że są w stanie dokonywać cudów. Mimo to nie możemy osiadać na laurach - zaznaczył Hamilton.

- Wciąż mamy wiele do zrobienia, by rywalizować z Red Bullem jak równy z równym. Nie zrozumcie mnie źle - to co zrobiliśmy było niewiarygodne, ale na GP Turcji musimy pojechać z jeszcze większą liczbą ulepszeń, jeśli chcemy walczyć na całym froncie - dodał kierowca McLarena.

Zawody w Turcji odbędą się 7 maja, po przerwie na święta wielkanocne. Mimo, że za nami dopiero trzy wyścigi sezonu, to przewaga Vettela nad Hamiltonem w klasyfikacji indywidualnej kierowców wynosi już 21 punktów.

Przełamana dominacja Red Bulla. Teraz będzie rządzić McLaren, bo ma lepszym KERS?

Rupert Murdoch rozważa inwestycję - Najbogatsi ludzie świata przejmą F1? 

Więcej o: