F1. I trening w Chinach: Red Bull bezkonkurencyjny

Mistrzowska ekipa z 2010 roku - Red Bull - pokazała moc na pierwszym treningu przed GP Chin. Zdecydowanie najszybszy był Sebastian Vettel, drugi czas wykręcił Mark Webber. Kierowcy Lotus Renault GP zaprezentowali się co najmniej dobrze. Relacja na żywo z drugiego treningu od godziny 8 na Sport.pl.

Podczas sesji kierowcom jazdę utrudniała gęsta mgła, która ograniczała widoczność do kilkuset metrów. Nie przeszkodziło to jednak wszystkim zespołom przetestować bolidy, a szczególnie nic sobie z warunków pogodowych nie robił Red Bull, którego kierowcy wykręcili dwa najlepsze czasy: Vettel zostawił daleko w tyle resztę stawki (1:38,739), wolniejszy od Niemca, wciąż jednak znacznie szybszy od konkurencji, był Webber (1:39,354).

Za tym duetem uplasowali się kierowcy McLarena. Ich strata był jednak ogromna. Lewis Hamilton przegrał z Vettelem o ponad dwie sekundy (1:40,845)! Czwarty Jenson Button wykręcił czas 1:40,940.

Tuż za Buttonem sklasyfikowano Nicka Heidfelda z Lotus Renault GP - 1:40,987. Szósty był Felipe Massa z Ferrari. Drugi kierowca Renault - Witalij Pietrow - uzyskał dziewiąty czas (1:41,231), zaś drugi kierowca Ferrari - Fernando Alonso - dopiero dwunasty (1:41,434).

Tor w Chinach faworyzuje McLareny. Kto przełamie dominację Red Bulla, Hamilton czy Button?

Jak wraca Kubica ?

Więcej o: