F1. Todt chce, by numery kierowców były bardziej widoczne

Prezydent FIA Jean Todt chciałby ułatwić kibicom identyfikację ulubionych kierowców. Jak w formule NASCAR, zawodnik miałby mieć jeden stały numer na bolidzie przez całą karierę.

Todt wyjawił swoje pomysły w wywiadzie dla australijskiej gazety "New Age". Francuz chciałby, aby numer kierowcy był stały przez całą karierę. Powinien być także lepiej eksponowany na bolidach.

- Jak w serii NASCAR - kierowca który przychodzi do Formuły 1, dostaje numer, z którym jest kojarzony przez całą karierę. Możesz zidentyfikować zawodnika właśnie po tym numerze. W tym momencie, nie jest łatwo znaleźć numer i nazwisko - wyjaśnił Todt.

Na zmiany jednak szybko się nie zanosi. Aby je wprowadzić władze F1 musiałyby mieć poparcie teamów, które na razie sceptycznie podchodzą do pomysłu. Chodzi o powierzchnię reklamową i miejsce dla sponsorów na powierzchni bolidu.

- Trzeba mieć mocny grunt, aby coś zmienić. Potrzebuję minimum pozytywnych opinii wśród członków Formuły 1. Na razie nie są tym zainteresowani, obecnie satysfakcjonuje ich obecny stan rzeczy - zakończył Todt.

Vettel przedłużył kontrakt z Red Bullem  ?

Więcej o: