F1. Wstępny grafik najbliższych testów w Barcelonie. Renault milczy

Większość zespołów już ogłosiło grafik na testy w Barcelonie, które odbędą się w dniach 8-12 marca. Jedni zdecydowali się korzystać z kierowców na przemian, inni pozostawili dwa ostatnie dni bardziej doświadczonym członkom zespołu, by doprowadzić bolid do gotowego stanu przed wyjazdem do Melbourne. Zespół Lotus Renault jako jeden z niewielu nie ogłosił, który z kierowców i kiedy zasiądzie za kółkiem R31.

Grafik może ulec zmianom zależnie od sytuacji na torze, ale wszystkie zespoły przeprowadzać testy będą przez cztery dni. Red Bull, McLaren, Lotus Renault, Force India, Sauber, Toro Rosso, Team Lotus oraz Virgin zaczną 8 marca. Być może również tego dnia na torze pojawi się samochód HRT. Z kolei Ferrari, Mercedes i Williams dołącza do stawki 9 marca marca i zakończą później niż inni.

 

Zespół Roberta Kubicy z niewiadomych przyczyn zwleka z ogłoszeniem, który z kierowców i w jakim czasie będzie testował bolid.

Program testów będzie się składał z dwóch sesji - cztery godziny przed południem, godzina przerwy i następnie kolejne trzy godziny na torze.

W zespole Virgin na tor we wszystkich czterech dniach wyjedzie Jerome d'Ambrosio. Timo Glock opuści wszystkie przejazdy po operacji, dlatego cały program spocznie na barkach debiutanta Marussia Virgin Racing.

Ford i Ferrari kłócą się o prawa do nazwy bolidu ?

Więcej o: