F1. Nowa siła w F1? Toro Roso "niedorzecznie szybkie"

Wszystkie oczy interesujące się Formułą 1 skupiają się przede wszystkim na obserwowaniu testowych osiągów Red Bulla, Ferrari i McLarena, tymczasem w cieniu wielkich świetną formę prezentuje ekipa Toro Roso, co nie umknęło uwadze najszybszych kierowców na świecie.

Szwajcarska gazeta Blick po ostatnich testach w Barcelonie, gdzie znakomicie zaprezentował się Sebastien Buemi (uzyskał czwartego dnia trzeci czas, gorszy tylko od Massy i Webbera), nazwała bolid Toro Rosso cudownym autem.

Z tą opinią zgadza się Jenson Button z McLarena. - Wyglądają naprawdę dobrze jeśli chodzi o osiągi i utrzymywanie równego tempa - powiedział. Podobnego zdania jest jego partner z teamu Lewis Hamilton, który w gronie zespołów mogących zagrozić czołówce wymienia Renault, Williamsa, Force India i właśnie Toro Roso.

- Toro Rosso jest niedorzecznie szybkie. To może być zespół najbardziej interesujący do oglądania - powiedział Brytyjczyk.

Toro Roso chwali także Fernando Alonso z Ferrari, który podkreślił, że juniorski team Red Bulla dokonał "bardzo znaczącego postępu".

Czy oznacza to, że w stawce F1 pojawił się nowy, znaczący gracz? Wszystko zweryfikuje pierwszy wyścig sezonu, który już 27 marca w Australii.

Na szalony pomysł wpadł Ecclestone ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.