F1. Pietrow: Heidfeld równy Kubicy

Witalij Pietrow jest przekonany, podobnie jak większość ekspertów, że to Nick Heidfeld zastąpi w bolidzie Lotus Renault Roberta Kubicę. Rosjanin uważa, że to dobry wybór, bo Niemiec, gdy jeździł obok Kubicy w BMW, ?prezentował ten sam poziom?.

Witalij Pietrow w wywiadzie dla portalu www.f1news.ru opowiedział o nowym bolidzie Lotus Renault, o zastępstwie za Roberta Kubicę i roli, jaką pełni w zespole pod nieobecność Polaka.

- Moja rola wiele się nie zmieniła. Powiedzmy, że trzeba było szybko przetestować nowe elementy aerodynamiczne przywiezione z fabryki. Na prostej jeździłem z prędkością 100 km/h, chociaż bardzo chciałem szybciej - powiedział Rosjanin.

- Nie mogę wyobrazić sobie teraz innego kandydata na miejsce Kubicy niż Nick Heidfeld. To kierowca z dużym doświadczeniem i umiejętnościami. Gdy był kolegą Kubicy w zespole BMW, obaj prezentowali taki sam poziom. Oczywiście, ostatecznego wyboru dokona szefostwo ekipy. Ja na ich miejscu starannie rozważyłbym każdą opcję - odpowiedział Rosjanin na pytanie o zastępstwo Kubicy.

- Im więcej testów, tym szybszy bolid. Wciąż go poprawiamy. Mam wrażenie, że w pierwszym wyścigu to będzie już zupełnie inna maszyna - optymistycznie wypowiedział się Rosjanin na temat tempa rozwoju bolidu R31.

Kubica nie będzie miał problemu Heidfelda. Jego zwycięstwa dodatkowo go zmotywują

 

Nie będzie problemu Heidfelda u Kubicy >

Więcej o: