F1. Piquet: Zespoły ograniczą kierowców

Nelson Piquet Jr, były kierowca wyścigowy Renault, jest przekonany, że po okropnym wypadku Roberta Kubicy zespoły F1 jeszcze bardziej restrykcyjnie podejdą do kwestii aktywności zawodników poza torem. - Jestem przekonany, że nie zobaczymy żadnego kierowcy w samochodzie wyścigowym poza torem F1 - powiedział Brazylijczyk.

Brazylijczyk, który jeździł w barwach Renault w latach 2008-2009, jest zszokowany wypadkiem Polaka, mocno wierzy, że Kubica szybko powróci do zdrowia, uważa też, że to tragiczne wydarzenie wiele zmieni w świecie F1.

- Byłem w szoku. Ale wiem, bo mam wciąż kontakt z ludźmi z F1, że Kubica jest uparty. Ta rajdowa historia... on tego chciał. Zespół nie był do końca przekonany, bo wiele ekip działa bardzo zapobiegawczo. Pamiętam, że gdy byłem w F1 i chciałem ścigać się gokartami, musiałem się ich zapytać, a oni zawsze byli sceptyczni, nie byli pewni, czy naprawdę mi pozwolić. Jestem przekonany, że Robert naciskał na nich tak długo, aż się zgodzili - powiedział Nelson Piquet Jr.

- Kubica miał oczywiście wielkiego pecha i jest mi z tego powodu przykro. Mam nadzieję, że szybko wróci do formy, jednak wydaje mi się, że to wydarzenie zmieni wiele rzeczy w F1 - dodał.

- Myślę, że wiele zespołów stworzy nowe kontrakty jeszcze bardziej restrykcyjnie, że teamy nie będę pozwalały kierowcom na to czy tamto. Tak było kilka lat temu, gdy kierowca nie mógł pojeździć na nartach. Przez ostatnie lata trochę się zmieniło, ale teraz, po tym niefortunnym wydarzeniu, jestem przekonany, że nie zobaczymy żadnego kierowcy w samochodzie wyścigowym poza torem F1 - powiedział Brazylijczyk.

Lotus Renault zadowolone z Heidfelda ?

Więcej o: