F1. Ferrari zmienia nazwę bolidu na F150th Italia

Nowy model Ferrari nie nazywa się już F150. Po oskarżeniach o zawłaszczenie i używanie nazwy klasycznego modelu Forda, włoski team przemianował swój bolid na F150th Italia.

Nazwa zaprezentowanego pod koniec stycznia modelu - F150 - wywodzi się od obchodzonej niedawno 150 rocznicy zjednoczenia Włoch.

Problem w tym, że F-150 to także nazwa jednego z najpopularniejszych modeli Forda (pick-up). W związku z tym Ford Motor Company wystąpił na drogę sądową, oskarżając Ferrari o zawłaszczenie i używanie kultowej nazwy oraz znaku towarowego.

Wydaje się, że włoska stajnia zdecydowała się na nie wchodzenie w konflikt z potentatem. Na stronie internetowej Ferrari nie widzimy już dawnej nazwy. Wszędzie widnieje czerwony bolid podpisany F150th Italia. Włosi oświadczyli także, że F150th Italia obejrzało w internecie już ponad 2 miliony internautów ze 149 krajów świata.

Włoska ekipa, która przebywa obecnie na przedsezonowych testach w Jerez, opublikowała w czwartek oświadczenie, które również zawiera nazwę "F150th Italia"

- Przed przerwą obiadową Fernando Alonso przejechał 200 kilometrów za kierownicą nowego F150th Italia -.czytamy w tekście.

F1. Weber; Heidfeld zastąpi Kubicę

Więcej o: