F1. Weber: Heidfeld zastąpi Kubicę

Menedżer Nico Hulkenberga Willi Weber jest przekonany, że to Nick Heidfeld będzie kierowcą Lotus Renault na początku sezonu 2011. - To on będzie się ścigał zamiast Roberta Kubicy - powiedział Niemiec.

Po wypadku Roberta Kubicy nie cichną spekulacje kto w pierwszej części sezonu zastąpi go w czarno-złotym bolidzie. W środę Lotus Renault podało, że podczas weekendowych testów na miejscu Polaka usiądzie Nick Heidfeld, były kolega Kubicy z BMW Sauber. Niemieckie media widzą w decyzji angielskiej stajni dużą szansę dla Heidfelda. Niemiec ma jeden podstawowy atut - doświadczenie.

Menedżer Nico Hulkenberga, Willi Weber, który jeszcze dwa miesiące temu starał się o miejsce w Renault dla swojego klienta, jest pewny, że wyścig o posadę wygra właśnie Niemiec. Gerard Lopez szuka doświadczenia i pewności, dlatego na liście są Heidfeld i Vitantonio Liuzzi, którzy mają wspierać jeszcze nieopierzonego Witalija Pietrowa. Podobno dlatego na liście życzeń nie znalazł się młody, choć obiecujący Hulkenberg (23 lata).

Heidfeld zastępcą Kubicy! Na testach w Jerez czy do wyzdrowienia Polaka?

Skąd bierze się pewność Webera? Niemiec jest ostatnio w stałym kontakcie z Erickiem Boullierem. W czasie gdy Renault zastanawiało się nad zwolnieniem Pietrowa, to on otwierał listę życzeń Francuza. Przed bardzo utalentowanym Adrianem Sutilem. Głównym argumentem Renault była wtedy znajomość opon Pirelli, które Heidfeld testował przez większą część poprzedniego sezonu.

Heidfeld jest postrzegany jako bardzo dobry kierowca testowy, dlatego po jazdach w Jerez powinien być w bardzo dobrej sytuacji.

Wsparcie dla Kubicy na bolidach w Jerez  ?

Więcej o: