F1. Force India zaprezentuje bolid online

Nie wszystkie teamy ujawniły już swoje nowe bolidy na sezon 2010. Jednym z nich jest Force India, który swoją nową maszynę zaprezentuje 8-go lutego za pomocą transmisji online.

Choć zespołu Force India nie zabrakło w czasie testów w Walencji, to kierowcy nie mogli wypróbować swojej nowej maszyny. Adrian Sutil i Paul di Resta jeździli używając przejściowego modelu z ubiegłego sezonu. Celem było jedynie sprawdzenie opon Pirelli.

- Późniejsze rozpoczęcie testów nowego samochodu da nam więcej czasu na badania w tunelu aerodynamicznym - stwierdził dyrektor ds operacyjnych Force India, Otmar Szafnauer. - Nastąpi to w okresie, w którym będziemy najbardziej produktywni wykonując części dla nowego samochodu. Zawsze istnieje alternatywa - wcześniejsze testy nowego samochodu lub więcej informacji od działu aero. Wierzymy, że to drugie będzie działać na naszą korzyść biorąc pod uwagę rozmiary teamu i posiadane środki.

Na kolejnych testach - 10 lutego w Jerez - team skorzysta już z nowego modelu - VJM04.

Były zawodnik Williamsa, McLarena i Red Bulla - David Coulthard - przewiduje, że tegoroczny bolid może być groźny nawet dla czołówki, nawet kierowany przed debiutującego w Formule 1 Paula di Restę.

- Sukces w Formule 1 nie zależy jedynie od posiadanego talentu - potrzebny jest również dobry samochód i zespół. Force India to ekipa ze środka stawki, ale wszyscy mamy nadzieję, że tegoroczny samochód będzie bardziej konkurencyjny - mówił były kierowca F1. - Jednak musimy pozostać realistami i trzymać nasze oczekiwania na wodzy. Ja zrobię wszystko aby pomóc Paulowi, ponieważ jeśli mu się uda, jego kariera może się świetnie rozwinąć - zwiastował Coulthard. - Byłoby niesamowicie, gdyby w pierwszych wyścigach Paul zbliżył się do osiągów Adriana lub mu dorównał" - mówił były kierowca F1 dla BBC Sport Nation . "Jeśli znajdzie się przed nim w końcówce sezonu, stanie się kierowcą z przyszłością - mówił były kierowca F1 dla BBS Sport Nation.

Prezentacja nowego bolidu Force India - VJM04 - ma odbyć się 8 lutego o 15 czasu polskiego. Będzie dostępna na oficjalnej stronie internetowej zespołu (obecnie strona jest pusta).

Niezwykła prezentacja nowego bolidy McLarena ?

Więcej o: