F1. Marussia Virgin Racing od poniedziałku z rosyjską licencją

Brytyjski zespół będzie drugą drużyną, po ekipie Lotus Renault GP, która będzie ścigać się na licencji spoza własnego kraju. W poniedziałek Virgin Racing ma ogłosić, że w sezonie 2011 jej kierowcy jeździć będą pod rosyjską flagą.

Na taki ruch zanosiło się już od dłuższego czasu. Wcześniej sponsorem ekipy został rosyjski producent samochodów firma Marussia Moors, a jej szef Nikołaj Formienko przejął funkcję dyrektora ds. inżynierii.

- W poniedziałek 7 lutego, oficjalnie poinformujemy, że Marussia Virgin Racing zostanie pierwszym zespołem z rosyjską licencją, a nie pierwszym rosyjskim zespołem w Formule 1 - podkreślił Fomenko w rozmowie z RIA Novosti. - To oznacza, że jeśli wygramy, na podium zabrzmi rosyjski hymn.

Kilka tygodni temu zespół Lotus Renault GP poinformował, że w nadchodzącym sezonie będzie jeździł na licencji brytyjskiej.

Zespół Virgin Racing startuje w Formule 1 dopiero od roku. Jego pierwszymi kierowcami są Timo Glock i Jerome d'Ambrosio. poprzedni sezon ekipa zakończyła na ostatnim miejscu w klasyfikacji konstruktorów, nie zdobywając nawet punktu.

Robert Kubica najszybszy w Walencji. Ale na testach ?

Więcej o: