F1. Robet Kubica: Nowinki działają bez zarzutu

PRZEGLĄD PRASY. Robert Kubica przyznał w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, że zespół pracował podczas testów w Walencji głównie nad sprawdzeniem systemu KERS i ruchomego tylnego skrzydła.. - Obie nowinki działają bez zarzutu i to jest bardzo pozytywna wiadomość - ocenił zmiany w bolidzie Polak.

Robet Kubica na testach w Walencji skupił się na własnej jeździe i na tym jak po modyfikacjach spisywać się będzie nowy bolid. Polak stwierdził, że jest zdecydowanie za wcześnie na porównania z innymi zespołami.

- Nie wiedziałem jak zadziała w praktyce - mówił Kubica o konieczności operowania większą ilością przycisków na kierownicy. - Trudno utrzymać koncentrację. Może będziemy musieli zmodyfikować kierownicę.

Robert Kubica przyznał także, ze to skrzydło, a nie KERS pływa bardziej na przyśpieszenie bolidu. - Działanie jest też o wiele mocniejsze niż w przypadku zeszłorocznego kanału F.

- Jeśli pod koniec prostej skrzydło nie wróci do normalnego położenia, to może boleć.. Przy samotnej jeździe nie ma to większego znaczenia, ale podczas walki może być nie ciekawie - dodał.

Nowy bolid Kubicy będzie równie szybki jak ładnie wygląda?

 

F1. Renault testuje innowacyjny układ wydechowy >

Więcej o: