F1. Sauber zaprezentował swój "meksykański" bolid

W poniedziałek ekipa Saubera jako kolejny team zaprezentowała w Walencji swój bolid na sezon 2011. Nowe auto - C30, jest bardziej kolorowe niż poprzedni model. Wszystko za sprawą reklam nowych partnerów zespołu Petera Saubera - Są nimi gigant telekomunikacyjny Telmex, oraz producenta tequili - Jose Cuervo. Obie firmy pochodzą z Meksyku.

Pojawienie się nowych sponsorów to nie jedyne zmiany w ekipie Saubera. W nadchodzącym sezonie partnerem Japończyka Kamui Kobayashiego będzie Meksyanin Sergio Perez, dla którego będzie to debiut na torach formuły 1.

Nowe auto Saubera charakteryzuje się wysoko umieszczonym nosem i bardziej podciętymi wlotami powietrza. W porównaniu z poprzednim modelem C29 cała konstrukcja jest znacznie zgrabniejsza.

Bolid jest też bardziej kolorowy. Można na nim zauważyć reklamy nowych partnerów Saubera - giganta telekomunikacyjnego Telmex, oraz producenta tequili - Jose Cuervo.

- Projektując i budując C30 oparliśmy się na zaletach C29, ale chieliśmy też wyeliminować jego słabe strony - powiedział dyrektor techniczny Saubera James Key.

Nowy, "meksykański" bolid Saubera (ZDJĘCIA)

 

Grosjean trzecim kierowcą Lotus Renault ?

Więcej o: