F1. Grosjean trzecim kierowcą Lotus Renault

To już pewne - trzecim kierowcą teamu Lotus Renault będzie Romain Grosjean. Francuz dołączył w ten sposób do duetu Robert Kubica - Witalij Pietrow. Zespół ma potwierdzić oficjalny skład podczas poniedziałkowej prezentacji nowego bolidu, która rozpocznie się o godzinie 12:30

Podpisanie umowy 28-letni kierowca potwierdził w niedzielnym wywiadzie w telewizji TF1 .

- 2011 oznacza dla mnie powrót do roli trzeciego kierowcy Lotusa Renault GP oraz udział w pełnym sezonie GP2 Asia i GP2 z DAMS. Nigdy nie kryłem się z tym, że moim marzeniem jest od zawsze Formuła 1. Plan jest taki, aby w 2012 powrócić do roli etatowego kierowcy F1 - mówił Francuz szwajcarskiego pochodzenia, który w królewskiej klasie ścigał się jedynie jako zastępca Nelsona Picqueta Jr w teamie Renault. W roku 2009, bez odpowiedniego przygotowania, wsiadł do bolidu w miejsce rozczarowującego Brazylijczyka. Piquet był wówczas jedynym kierowcą z zerowym bilansem punktowym. Ale i Francuz nie spisał się lepiej. W siedmiu przejechanych przez siebie wyścigach (pierwsze w Grand Prix Europy w Walencji) nie zdobył choćby punktu. Najlepsza jego lokata to 13 miejsce w GP Brazylii.

Dość słabo Grosjean spisywał się także w niższych seriach. Najbardziej udany dla niego rok to 2008, kiedy w serii GP2 - zapleczu F1, zajął czwarte miejsce, jednocześnie zostając mistrzem Azjatyckiej Serii GP2. Szansę ponownego startu w GP2 dostał w wakacje 2010, znów zastępując słabo spisujących się kierowców - d'Ambrosio i Tunga. W ciągu sześciu wyścigów cztery razy zdobywał punkty, w tym dwukrotnie stawał na podium. Wcześniej jednak, próbując swoich sił w wielu rozgrywkach Formuły 3 czy Formuły Renault nie błyszczał, plasując się z reguły poza pierwszą poza pierwszą dziesiątką.

Lotus Renault GP ma potwierdzić oficjalny skład kierowców na sezon 2011 podczas poniedziałkowej prezentacji.

W tym sezonie musimy zdobyć tytuł - mówi prezydent Ferrari ?

Więcej o: