F1. Prezydent Ferrari: Musimy zdobyć tytuł w 2011

Prezydent koncernu Ferrari Luca Di Montezemolo zaznaczył, że jego zespół musi w 2011 roku wygrać rywalizację o tytuł mistrza świata. Włoch złożył taką deklarację podczas prezentacji nowego - bardziej agresywnego - bolidu na 2011 rok, jaka odbyła się w siedzibie koncernu w Maranello.

- W tym roku musimy wygrać i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by tego dokonać - powiedział di Montezemolo. - Podnieśliśmy poziom naszego zespołu, dokonaliśmy pewnych ulepszeń i teraz czekamy na rywalizację z naszymi pierwszymi rywalami.

Zmiany, które miał na myśli prezydent, to m.in. zastąpienie inżyniera wyścigowego Chrisa Dyera Patem Fry'em. Ten pierwszy odpowiedzialny był za przegranie przez Fernando Alonso ostatniego wyścigu sezonu, gdy przekazał Hiszpanowi wątpliwy komunikat. Fry pracował wcześniej w Red Bullu i McLarenie.

O tym, że włoski team będzie robił wszystko co w jego mocy, by wygrać oba tytuły mistrzowskie, zapewnił kibiców także szef teamu Ferrari Stefano Domenicali. - Na 2011 cele są bardzo proste. Chcemy wygrać obie rywalizacje - zarówno wśród konstruktorów jak i kierowców - powiedział Włoch.

Ferrari zaprezentowało nowy bolid - zobacz zdjęcia ?

Więcej o: