F1. Di Resta oficjalnie w Force India

Paul di Resta i Adrian Sutil będą kierowcami Force India w sezonie 2011 - potwierdził w środę brytyjski zespół. Rezerwowym zawodnikiem zgodnie z przewidywaniami został Nico Hulkenberg.

Di Resta, zeszłoroczny mistrz formuły DTM, był trzecim kierowcą Force India w sezonie 2010. Od kilku miesięcy mówiło się jednak, że awansuje do roli kierowcy wyścigowego. Przypuszczenia zostały oficjalnie potwierdzone w środę.

- W zeszłym sezonie byłem trzecim zawodnikiem, teraz wszystko dobrze się ułożyło. Wierzę, że możemy wiele osiągnąć - powiedział di Resta podcas konferencji prasowej w biurach Whyte and Mackay w Glasgow.

Szkot zadebiutuje w F1 podczas pierwszego Grand Prix nowego sezonu w Bahrainie 13 marca.

Trzecim kierowcą Force India został Nico Hulkenberg. Sensacyjny triumfator kwalifikacji do GP Brazylii w zeszłym sezonie nie mógł znaleźć pracodawcy, który zapewniłby mu starty w F1.

- Jestem szczęśliwy, że nadal jestem w F1. Force India pokazało, że jest młodym, rozwijającym się zespołem - powiedział Niemiec.

Środowe wieści oznaczają, że zespół opuści Vitantonio Liuzzi, mimo, że jego kontrakt z Force India miał trwać jeszcze rok.

Testowi na start. Tak F1 zyskała Kubicę  ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA