F1. Jeśli Lotus Renault GP wygra, zagrają brytyjski hymn

Zespół Lotus Renault GP ogłosił, że przechodzi na brytyjską licencję wyścigową. - Lotus to brytyjska firma - tłumaczy szef zespołu Eric Boullier. Oznacza to, że w przypadku zwycięstwa w wyścigu, zostanie zagrany brytyjski hymn, a nie - jak dotychczas - francuski.

Zlokalizowana w Enstone stajnia ścigała się dotychczas pod flagą francuską. Przed kolejnym sezonem pojawił się jednak nowy sponsor tytularny i zamierza on przemianować narodowość ekipy na brytyjską. Oznacza to, że jeśli zespół Roberta Kubicy zrealizuje marzenia i wygra któreś z Grand Prix (ostatnio dokonał tego Fernando Alonso w 2008 roku), to zagrany zostanie nie francuski, a brytyjski hymn.

- Lotus to brytyjska firma. Nie ogłaszałem tego wcześniej, ale przechodzimy na brytyjską licencję wyścigową. Jeśli wygramy, usłyszymy więc hymn brytyjski i to jest bardzo ważne dla wszystkich pracowników firmy - powiedział Eric Boullier podczas targów motoryzacyjnych Autosport International Show w Birmingham, gdzie zespół zaprezentował oficjalne barwy bolidu (czarno-złote) na sezon 2011.

Kto największym rywalem Alonso? 

Więcej o: